Parashikimi i motit, 22 maj 2020

22/05/2020 - 08:12

Meteorologët parashikojnë se orët e paradites këtë të premte do të paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Por, sipas MeteoAlb gjatë pasdites dhe në vijim vranësirat do të bëhen më të dukshme në vend, ku më të fokusuara do të jenë në zonat përgjatë kufirit Lindor.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në Pukë dhe Ersekë me 7°C, ndërsa vlera maksimale në Sarandë me 27°C.             

Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pfizer do të sjellë të tjera vaksina për Shqiperinë të hënën dhe brenda 10 ditëve të para të marsit pritet të mbërrij sasia e parë e doza

Procesi i rindërtimit në qytetin e Durrësit duket se ka mbetur në vendnumëro.

Në pavionin Covid të spitalit të Durrësit i cili është hapur pak ditë më parë, deri më tani janë ezauruar 75% të kapaciteteve.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid.

Stërvitja “Defender Europe 21” ku do të marrin pjesë rreth 6000 trupa dhe qindra mjete ushtarake nga SHBA, Shqipëria dhe vende të tjera a

Ambasada amerikane në Shqipëri u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të mos bien pre e mashtrimeve për marrje të vizës në këmbim të parav

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako ka nënshkruar një marrëveshje me rektoren e Universitetit "Aleksandër Moisiu", Kseanela S

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar 29 automjete tip "Humvee" për Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Kamerat e sigurisë kanë zbardhur intinerarin e autorit të vrasjes së 66-vjeçarit Behar Sofia.