Parashikimi i motit, e martë 15 shtator

15/09/2020 - 08:02

Durrës, 15 shtator 2020

Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike mbeten prezente në vendin tonë, duke bërë që moti i kthjellët të jetë mbizotërues në pjesën më të madhe të territorit gjatë paradites.

Por në orët e mesditës dhe pasdites do të ketë shfaqje të vranësirave në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të mbeten të pandryshuara në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Evidentohen dhe goditen 2 raste të zhvillimit të aktivitetit të kundërligjshëm të lojërave të fatit, arrestohen në flagrancë 2 pronarë su

Paraditja mbetet me vranësira të shpeshta të cilat do të gjenerojnë rrebeshe shiu.

Bashkimi Evropian ka financuar 35,5 milionë euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës.

Mbledhja e përbashkët mes qeverise se Shqipërise dhe Kosovës do të mbahet në Tiranë.

Bashkia e Shijakut është ndër të parat që vlerëson transparencën e punës së saj në raport me qytetarët. Për këtë ajo vë në dispozicion të

Tre javë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit – kur Durrësi ishte ende një qytet ‘fantazmë’, kryeministri Edi Rama firmosi në emër t

Oficeri Hekuran Bregu është komanduar ditën e sotme në krye të Operacionit Forca e Ligjit.

Tarifa më të ulta për shërbimin funeral në Njësitë Administrative të bashkisë Durrës (ish-komunat).

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Infektimi i 5 mësuesve të gjimnazit “Sami Frashëri” në Përmet me Covid-19 ka çuar në mbylljen e shkollës.