Policia e Durrësit sekuestron armë zjarri dhe drogë në një banesë

28/05/2018 - 19:44

   Policia e Durrësit sekuestron në një shtëpi të pabanuarr 3 armë zjarri dhe një sasi droge.

Armët e sekuestruara janë dy automatikë me silenciator, të përshtatur si snajper, të pajisur me dylbi dhe një pistoletë. Armët dhe sasia e drogës janë gjetur në një banesë private të pabanuar, te Shkëmbi i Kavajës.

Shërbimi Përmbarimor ka shkuar rreth orës 15.00 te shtëpia në fjalë, pasi mbi të rëndonte një sekuestro bankare dhe ka gjetur armët dhe një sasi të vogël droge.

Burime të policisë së Durrësit bëjnë të ditur për DurrësLajm se pronari i banesës rezulton të jetë një emigrant shqiptar në SHBA.

Nuk dihet ende nëse pronari ia ka dhënë me qira dikujt për ta përdorur shtëpinë apo nëse e ka lënë nën kujdesin e ndonjë të afërmi.

Policia e Durrësit pritet të kontaktojë me shtetasin në fjalë, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur, për të zbardhur më shumë detaje mbi këtë ngjarje.

Ndërkohë armët janë çuar për ekspertim në laboratorin e krminalistikës, pasi dyshohet se ato mund të jenë përdorur në ndonjë krim të regjistruar në Durrës, ose në ndonjë qytet tjetër të vendit.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, Ekelejda Alizoti ka shprehur përmes një postimi të ndjerë dhimbjen për ndarjen e parak

Kjo javë do të fillojë me mot të kthjellët, por mesi i javës do të sjellë ulje temperaturash e reshje në shiu në vend.

Gjeneral Piacentini ishte komandanti i trupave italiane në Shqipëri në momentin e ndryshimit të kryeqytetit.

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim një shkencëtare të re shqiptare, Arta Çikën, e cila ka fituar një çmim të rëndësishëm vit

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, thotë se nga konferenca e donatorëve që do të mbahet nesër në Bruksel, qeveria shqiptare pret që

Policia e Shtetit u ka shpërndarë mediave fotot e tre personave të kërkuar që janë dënuar me 25 vite burg për vrasje.

Një sasi tritoli dyshohet se i është vendosur makinës së administratorit të Vllaznisë Suad Lici.

Finalizohet operacioni policor "Trajektorja" nga 3 Drejtori policie për të kapur 27-vjeçarin Astrit Thaçin, autor i një sërë vjedhjesh e

Policia ka forcuar masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit.

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës vendi ynë do të mbizotërohet nga kthjellimet.