Prishen disa ndërtime pa leje në Durrës (FOTO)

19/11/2018 - 17:21

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Vendor në bashkinë Durrës, nën drejtimin e zotit Ardian Halili, i emëruar kohët e fundit në këtë institucion, ka ndërmarrë sot disa aksione për prishjen e ndërtimeve të paligjshme.

Këto ndërtime të paligjshme kishin kohë që ishin denoncuar e për arsye subjektive qëndronin të pazbatuara. Aksionet u kryen në një pallat përballë gjykatës dhe në zonën e Shkozetit.

Prishja e këtyre objekteve nuk është shoqëruar me incidente, ndërkohë që gjatë zbatimit të tyre kanë qenë të pranishëm edhe efektivë të policisë së rendit, policisë bashkiake dhe ndërrmarjes komunale dhe shërbimeve të Bashkisë Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

21 drejtues automjetesh janë arrestuar në kryeqytet gjatë fundjavës që lamë pas nga policia rrugore.

E hëna është ditë pushimi për administratën, por jo për studentët.

Si pasojë e zhvillimit të një qendre e presionit të ulët atmosferik në brigjet italiane, do të kushtëzojë motin edhe në Shqipëri.

Pedagogët Jani Marka dhe Arlind Qori, të dy nga Lëvizja për Universitetin sqaruan për Ora News linçimin dhe akuzat e adresuara ndaj tyre

E hëna është ditë pushimi për administratën, por jo për studentët, të cilët kanë paralajmëruar protestë.

Ftesës së kryeministrit Edi Rama për dialogun e ditës së hënë në orën 11:00 për Universitetin, studentët i janë përgjigjur me thirrje.

Artisti i njohur Robert Aliaj i është bashkuar edhe sot protestës së studentëve këtë herë duke recituar bashkë me ta këngën me të cilën m

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu ka deklaruar se shteti duhet të marrë parasysh kërkesat e studentëve, pasi lë

Këshilli Studentor ka reaguar përmes një deklarate pas tensioneve dhe largimit me forcë të pedagogut, Jani Marka, nga protesta e studente