Probleme me furnizimin me ujë në Durrës, një njoftim i rëndësishëm nga UKD

23/05/2018 - 20:15

   Ndërprerja e furnizimit me energji elektrike e stacionit të pompave në Fushë Kuqe ka lënë qytetin e Durrësit pa u furnizuar me ujë, që nga mëngjesi i së mërkurës.

Sipas UKD-së, qytetarët duhet të tregojnë kujdes me konsumimin e ujit të pijshëm derisa situata të normalizohet.

Njoftimi i Ujësjellësit Durrës:

Per shkak te nderprerjes se energjise elektrike nga ana e OSHEE-se ne stacionin e pompave ne Fushe Kuqe, qyteti i Durresit nuk eshte furnizuar me uje te pijshem qe nga mengjesi i dites se sotme.

Per kete arsye do te kete probleme ne furnizimin me uje te pijshem edhe gjate dites se neserme, e enjte dt 24 maj. Ujesjelles Kanalizime Durres iu ben thirrje konsumatorëve qe te kursejne ujin e pijshem deri ne normalizimin e situates.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri Arben Ahmetaj është shprehur se nesër fillojnë aplikimet për të përfituar nga paketa e ndihmës ekonomike e miratuar për të përba

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se 5 pacientë të tjerë, nga Tirana, Fieri dhe Kavaja janë shëruar nga

Kishte 16 ditë në terapi intensive në infektivin e Tiranës, por nuk mundi të mbijetojë.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se gjatë gjithë periudhës së COVID-19 në Shqipëri, do të ketë një lexim të ri

Në kohën e koronavirusit, të bësh biznes është një sipërmarrje e vështirë, pasi problematikat janë të shumta.

Një tjetër lajm i hidhur vjen këtë pasdite nga Spitali Infektiv.

Zv.ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Vasilika Vjero ka shpjeguar se cilët do të përfitojnë nga paketa e qeverisë në lidhje me situatën

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, është futur në vetëkarantinim pas kthimit nga Italia.

Nga Gëzim Kabashi

Durrësi ka humbur sot një nga figurat e shquara të qytetit.

Urdhri i Infermierit të Shqipërisë ka reaguar pas lajmit se mes infermierëve të dërguar në Itali ka edhe njerëz që nuk e ushtrojnë këtë p