Rastet e reja me Covid-19 në Durrës, mes të infektuarve një pushues

10/07/2020 - 10:47

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.

Mësohet se këto raste janë të grumbulluara, tamponë të bëra përgjatë disa ditëve në qytetin bregdetar.

36 nga 40 tamponë të bëra gjatë 24 orëve të fundit janë për rastet ekzistuese, të cilët kanë rezultuar pozitivë më herët, ndërsa 4 tamponë janë raste të reja.

Paraprakisht bëhet me dije se një nga 15 të infektuarit është shqiptar nga Kosova që ka ardhur për pushime në vendin tonë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Lartë ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë mësuesi dhe inxhinieri i njohur Bashkim Sefa.

Policia italiane ka zhvilluar një megaoperacion dhe ka vënë në pranga një grup shumë të madh personash si të përfshirë në grupin mafioz i

Gjykata Kushtetuese do të kalojë për shqyrtim kërkesën e drejtuar nga Presidenti Ilir Meta, në lidhje me paligjshmërinë e shembjes së Tea

Ambasada gjermane në Tiranë, me anë të një lajmërimi për mediat, bën me dije se nga data 24 janar 2021, të gjithë ata persona që duan të

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 462 shtetas, pasi nuk zbatuan masat anticovid

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 3314 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 739 qytet

Sipas llogaritjeve të IGJEUM, përgjatë datave 23 deri më 26 janar priten reshje intensive, të cilat do të jenë më të përqendruara në veri

Prokuroria e Posaçme kundër krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka zgjatur me tre muaj pezullimin nga detyra të Artan Shkëmbit, zv.drej

Pfizer dhe BioNTech kanë rënë dakord për të furnizuar me vaksinën e tyre COVID-19 skemën e COVAX të bashkë-udhëhequr nga Organizata Botër