Risia në Gjykatën e Durrësit, mundëson dhe shërbimin e video konferencës në sallë

13/09/2018 - 20:17

Gjykata e Durrësit, bën me dije me anë të një njoftimi në faqen zyrtare, se nga muaji shtator, ofron dhe shërbimin e video konferencës në sallën e gjyqit.

Gjykata e Durrësit bëhet kështu e para ndër gjykatat e rretheve që e ka këtë shërbim.

Ky sistem mundëson lidhjen audio-vizive me personat dhe/ose autoritetet vendase apo të huaja, pavarësisht vendodhjes së tyre gjeografike.

Njoftimi i plotë:

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës informon se në muajin shtator të këtij viti është pajisur me sistemin e video konferencës në sallën e gjyqit, duke u bërë gjykata e parë ndër gjykatat e rretheve në Republikën e Shqipërisë që ofron këtë shërbim.

Ky sistem mundëson lidhjen audio-vizive me personat dhe/ose autoritetet vendase apo të huaja, pavarësisht vendodhjes së tyre gjeografike.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës është koherente ndaj zhvillimeve graduale të sistemeve më të sofistikuara dhe teknologjive të fundit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E diela me diell, ka bërë që qytetarë të shumtë t’i drejtohen zonës turistike të Durrësit, Currilave.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot dy foto nga zyra e Kongresmenit amerikan Eliot Engel duke e cilësuar si një kujtim të

Shkon në 40 numri i personave të shoqëruar për veprime të dhunshme gjatë protestës së të shtunës në Tiranë.

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës.

Tension dhe përplasje edhe në ambientet e drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Protesta e sotme e organizuar nga opozita e bashkuar ka marrë vëmendjen e të gjithëve, e ndërsa disa nga fotot e shkrepura në atë 5 orësh

Protesta e sotme e opozitës së bashkuar solli 16 të lënduar, mes tyre protestues, efektivë të policisë por edhe gazetarë, e ndërsa po ash

Përshkallëzimi i situatës gjatë protestës së opozitës në Tiranë është pasqyruar menjëherë nga Associated Press që flet për një konfrontim

Gjatë protestës së opozitës, një numër i konsiderueshëm gazetarësh, protestuesish dhe punonjës të policisë mbetën të lënduar.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka përshëndetur efektivët e policisë që u angazhuan për mbarëvajtjen e protest