Risia në Gjykatën e Durrësit, mundëson dhe shërbimin e video konferencës në sallë

13/09/2018 - 20:17

Gjykata e Durrësit, bën me dije me anë të një njoftimi në faqen zyrtare, se nga muaji shtator, ofron dhe shërbimin e video konferencës në sallën e gjyqit.

Gjykata e Durrësit bëhet kështu e para ndër gjykatat e rretheve që e ka këtë shërbim.

Ky sistem mundëson lidhjen audio-vizive me personat dhe/ose autoritetet vendase apo të huaja, pavarësisht vendodhjes së tyre gjeografike.

Njoftimi i plotë:

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës informon se në muajin shtator të këtij viti është pajisur me sistemin e video konferencës në sallën e gjyqit, duke u bërë gjykata e parë ndër gjykatat e rretheve në Republikën e Shqipërisë që ofron këtë shërbim.

Ky sistem mundëson lidhjen audio-vizive me personat dhe/ose autoritetet vendase apo të huaja, pavarësisht vendodhjes së tyre gjeografike.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës është koherente ndaj zhvillimeve graduale të sistemeve më të sofistikuara dhe teknologjive të fundit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer si asnjëherë më parë eksperiencën e tij të parë me bixhozin.

Pasi pa historinë e Vasilit, shefi i qeverisë Edi Rama tregoi në studion e shqiptarëve në News24 një histori që i kishte mbetur në mendje

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, i cili me qëllim që të shmangë vuajtjen e dënimit me burg ka kërkuar azil në Hungari, “në Sh

Në qytetin e Durrësit, Inspektoriati për Mbrojtjen e Territorit ka mbyllur kalesat e paligjshme të cilat janë kthyer në një shqetësim për

Edhe përgjatë ditës së nesërme do të vijojë rënia e temperaturave, ku në vendet malore pritet të shkojnë deri në -6 gradë celcius.

Një pjesë e rrugëve të ish-Kënetës apo "Durrësit të Ri" siç e quaj

Nesër në mbrëmje do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës ndeshja ndërkombëtare e futbollit, Shqipëri-Skoci.

"Shkodra është zhytur nga një mjegullnajë e zezë, ku krimi, korrupsioni, vjedhja, fajdet kanë për qëllim të bëjnë ligjin e t’ia ndrys

Pas shuarjes së zjarrit fusha e grumbullimit të plehrave në Porto-Romano është duke u izoluar nga kontaktet me banorët e zonës që kishin

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati shprehet se për shkak të infrastrukturës së mangët dhe nevojës për ta patur atë është e nevo