Skandali “Tire”, Apeli liron nga burgu infermieren dhe sanitaren e COVID-2

23/02/2021 - 12:31

Dhoma Penale e Gjykatës së Tiranës ka liruar nga paraburgimi 2 nga 4 të dyshuarat e akuzuara si bashkëpunëtore të sanitares Tire Alldërvishi te Sanatoriumi.

Infermierja Sidorela Çela dhe sanitarja Rukije Hoxha janë lënë të lira me masë sigurimi detyrim paraqitje.

Ndërsa për dy infermieret e tjera Mira Bushi dhe Sheqerije Koçi, gjykata nuk pranoi apelimin e tyre ndaj masës së sigurisë.

3 infermieret dhe sanitarja akuzohen se kanë bashkëpunuar me sanitaren Tire Alldërvishi që u zbulua dhe denoncua nga emisioni Stop në Tv Klan, se u merrte para pacientëve me Covid dhe familjarëve të tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koha e mirë dhe dita e pushimit kanë krijuar trafik të rënduar në rrugët e Durrësit, sidomos në akset “Egnatia” dhe “Taulantia”.

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për mësuesin Indrit Alushaj, i cili pak ditë më parë i vuri flakën zyrës së Drejtor

Gjykata e Fierit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Erdis Rapin, 25-vjeçarin, që qëlloi për vdekje babanë e tij, Dhori Rapi

ECO PARKU që po ndërtohet në Porto Romano do të jetë gati në muajin tetor.

Universiteti i Tiranës ka përcjellë një mesazh prekës ngushëllimi për ndarjen nga jeta të studentes 22-vjeçare Euxhena Jorgji si pasojë e

Me rastin e 7 Marsit, ditës së mësuesve, Dekani i Fakultetit të Studimeve Profesionale në UAMD, Osman Metalla, vjen me një urim të veçant

Kthjellime e vranësira të lehta mbizotërojnë motin në veri dhe qendër këtë të diel, ndërsa më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat j

Gjatë bashkëbisedimit online me të rinjtë votues për herë të parë, kryebashkiakja e komanduar e Durrësit, Emiriana Sako tha se ka filluar

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako, në një takim virtual që pati me të rinj të qytetit, që më 25 prill do të votojnë për herë të pa

Mjeku pneumolog Ardian Jorgji, deklaroi se është ende e largët dita kur mund të themi se COVID do të zhduket, ndërsa theksoi rëndësinë se