Sot i jepet lamtumira e fundit Halil Myderrizit, në sheshin para bashkisë Durrës

31/07/2020 - 09:00

Në orën 15:30 do t'i jepet lamtumira e fundit ish-kryetarit historik të shoqatës "Durrësi", Halil Myderrizit. Të shumtë pritet të jenë anëtarët e shoqatës, miq e të njohur, por edhe qytetarë durrsakë që do të mblidhen para sheshit të bashkisë për të nderuar para prehjes në banesën e fundit, të një prej figurave më të njohura të qytetit bregdetar.

Ceremonia organizohet nga shoqata “Durrësi” dhe kryetari aktual Abdulla Deliallisi.

Halil Myderrizi kontribuoi për shoqatën “Durrësi” që nga dita e parë e themelimit e deri në vitet e fundit të jetës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në Facebook, gazetarja e kronikës Anila Hoxha ka paralajmëruar se një tjetër emër i njohur i botës së krimit do të kth

Pedagogu i Universitetit të Arteve dhe skulptori i njohur, Arben Bajo humb betejën me Covid-19.

Këtë të diel, deri në mesditë moti parashikohet të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta.

“Është taktika që ndjek korrupsioni i nxitur nga babëzia. Gjithçka fillon dhe mbaron te babëzia.”

Zhvillimi i një ceremonie celebrimi në anijen e rojes bregdetare, i ka kushtuar vendin e punës zv.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 124 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilet 4 jane regjistruar ne

Situata e infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri vijon të mbetet serioze.

Zona historike e Durrësit, nga Amfiteatri te Kulla Veneciane, Kështjella, Hamami Mesjetar, duke përfshirë dhe disa shtëpi historike e ish

Në bazë të kritereve dhe kushteve të parashtruara tek rekomandimet, Këshilli Europian ka përditësuar listën rekomanduese të shteteve të c