U takua me Ramën, kjo është anija ushtarake që solli presidentin kroat në jugun e Shqipërisë

13/08/2020 - 22:24

Në brigjet shqiptare është ankoruar dy ditët e fundit anija ushtarake Ucka, e cila ka pasur në bordin e saj familjen presidenciale kroate.

Presidenti kroat Zoran Milanoviç ka zgjedhur bregdetin e jugut të Shqipërisë për të pushuar në këto ditë të nxehta gushti. Siç duket edhe nga fotoja që ka siguruar DurrësLajm, anija me të cilën udhëton presidenti Milanoviç është ankoruar në bregdetin e Himarës, ndërsa sot, zyrtari i lartë kroat ka konsumuar një drekë me kryeministrin Rama dhe familjen e tij. Milanovic dikur ka qenë edhe këshilltar i kryeministrit të Shqipërisë.

Rama dhe Milanoviç, të cilët i lidh një miqësi e hershme janë ndalur sot në Gjirokastër, ku kanë vizituar kalanë, shtepinë e Ismail Kadaresë dhe pazarin. Më pas, presidenti kroat është larguar në bordin e anijes Ucka, ndërsa kryeministri Rama po vijon pushimet e tij në jug të vendit.

Pushimet e Ramës në këto ditë kur shifrat e infeksioneve dhe vdekjeve nga Covid-19 janë rritur ndjeshëm në vendin tonë kanë nxitur reagimin e ashpër të opozitës. Vlen të theksohet se pavarësisht situatës së rëndë që po kalon vendi, kryeministri Rama, mjaft aktiv në rrjete sociale për reagime nga më të ndryshmet, nuk ka thënë asnjë fjalë për Covid-19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një tjetër pallat i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit u shemb sot në Durrës.

Greqia ka rinovuar deri në 12 tetor masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë.

Artan Broci, avokati i zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi thotë se do të apelojë vendimin e pezullimit të klientit të tij nga detyra.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme disa zona në Durrës do të kenë shkëputje të energ

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është paraqitur pak më parë në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të apeluar vendimin e shkallës së

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19

Këtë të enjte territori shqiptar do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, të cilat më të dukshme do të j

Komisioni i Pavarur i Apelimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Prokurosisë së Durrësit, Ferdinand Elezi.

Ministri Blendi Klosi ka bërë një deklaratë ditën e sotme, që le të themi ka ngritur shumë pikëpyetje në publik.