VIDEO/ Radhë të gjata makinash drejt Currilave

11/02/2019 - 15:58

Edhe këtë të hënë, në rrugën "Taulantia" në Currila të qytetit të Durrësit, drejtuesit e automjeteve janë përballur me vështirësi në qarkullim.

Nga pamjet e mbërritura në "DurrësLajm" mesditën e sotme, duke se është krijuar kaos te shkolla italiane ku shoferët kanë pritur më shumë se 40 minuta në trafik.

Edhe pse forcat e policisë kanë qenë prezente në këtë aks rrugor, sërish në të dyja drejtimet e rrugës ka patur numër të lartë makinash, të cilat kanë pritur mjaft për të mbërritur në destinacion.

Në të njëjtën segment, një ditë më parë ishte situatë e ngjashme për shkak të një makine të prishur e cila qëndronte në mes të rrugës, ndërsa në darkë radhët e gjata të automjeteve u zhvendosën te rrethrrotullimi pranë bustit të Azem Hajdarit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vëzhgues të pavarur të jetës politike në Shqipëri thonë se mungesa e transparencës dhe qartësisë ligjore në lidhje me zgjedhjet vendore,

Kostandin Xhuvani u lirua sot nga burgu me leje nga Drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës së babait të tij,

Një automjet zjarrfikës lëviz në autostradë me sirenën ndezur për të shkuar sa më shpejt tek automjeti që është përfshirë nga flakët në a

I është dhënë lamtumira, regjisorit e skenaristit të njohur, Gjergj Xhuvani.

Aktivistët që kërkojnë reforma në sistemin e drejtësisë penale kanë ngritur prej kohësh shqetësimin se një shkelje e vogël si kundravajtj

Viti i ri shkollor 2019-2020 nis pas rreth 3 javësh dhe gjatë kësaj periudhe, bashkia e Durrësit, së bashku me drejtoritë në varësi, ësht

Në këto ditë të nxehta të gjysmës së dytë të muajit gusht, atmosfera festive pritet të ndizet edhe më shumë në Durrës.

"News24" ka siguruar videot e kamerave të sigurisë të lokalit ku ndodhej mesditën e 9 prillit, pejani Ragip Hajdini, një prej të dyshuarv