Voda, Nasto dhe Sako inspektojnë plazhet e liruara në Durrës (FOTO)

13/08/2019 - 20:27

"Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda, së bashku me Prefektin e Qarkut Durrës, Roland Nasto, i cili drejton Task Forcën Vendore për mbarëvajtjen e sezonit turistik, zhvilluan një inspektim të masave në plazhet e liruara, të zaptuara nga subjekte në mënyrë të paligjshme në zonën e Currilave dhe Golemit, gjatë aksioneve të ditëve të fundit nga Policia e Shtetit",- njofton Ministria e Brendshme.

Të pranishëm në inspektim ishin kryetarja e Bashkisë Durrës Valbona Sako, drejtues të tjerë vendor të Policisë dhe të Policisë Bashkiake.

Gjatë inspektimit, zv.ministrja Voda takoi edhe një prej patrullave me forca policore italiane, të cilat janë të angazhuara në mbarëvajtjen e sezonit veror në Shqipëri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e një pallati 13-katësh në lagjjen numër 5 në Durrës janë hedhur në protestë, pasi sipas tyre askush nuk po kthen vëmëndjen nga 6

Biznesmeni Hazir Gashi, pallatet e të cilit janë dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit i është përgjigjur shqetësimit të banorëve të Du

Teksa vijon inspektimi i objekteve të dëmtuara në Durrës nga grupet e inspektimit, OSHEE ka shpërndarë në terren 9 grupe, 3 prej të cilav

Vijon përditësimin i të dhënave dhe bilancin paraprak të punës deri në orën 12:00 të ditës së sotme në bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Ku

Është zhvilluar këtë të enjte në institucionin e Presidencës shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë Prokuroren e Krimeve të Rënda, Doloreza Musabelliu.

Këto foto të ngjashme si në kampet e emigrantëve apo kampet e të ikurve nga lufta, janë shkrepur nga fotografët e LSA në Manzë të Durrësi

Pas 4 orësh nën rrënoja, Lavdosh Petoshati, sipërmarrës nga Durrësi, lutej për jetën dhe falenderonte Zotin që familja e tij, një kat më

Prej tërmetit të 26 nëntorit ka pësuar dëmtime edhe godina e Komisariatit të Policisë së Kurbinit.

Paralajmërohet një protestë e 60 familjeve në Durrës, të cilët kërkojnë ndërhyrje urgjente nga shteti, pasi rrezikojnë jetën nga pallati