Zonat me dëmet më të shumta nga tërmeti në Durrës

30/11/2019 - 10:27

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë të mbajtur mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama përmendi edhe zonat më të dëmtuara në Durrës nga tërmeti tragjik me 50 viktima.

Rama përmendi blloqet e pallateve tek Ura e Dajlanit në drejtim të Mauzoleumit të Dëshmorëve, rrugës "Aleksandër Goga" në drejtim të Spitallës.

Gjithashtu, sipas kreut të qeverisë, problematike situata paraqitet në banesat e lagjes 14 në Shkozet si dhe në ato të lagjes 13 në Plazh.

Në listën e zonave më të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit është edhe Thumana, Manza, Bubqi dhe Ishmi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për

Është zhvilluar në gjykatën e shkallës së parë në Vlorë seanca gjyqësore për komunikimin e masës së arrestit për Edlira Shehun.

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit, nd

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Më në fund duhet se gjërat po lëvizin për të çuar para drejtësisë të gjithë shkaktarët e dëmeve shkatërrimtare që shkaktoi tërmeti i 26 n

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra dhe një tjetër u plagos, drejtori i Përgj

Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë, por në Prishtinë. Ai do t

Mbrëmjen e sotme u luajt derbi mes Partizanit dhe Tiranës, e cila përfundoi me fitoren e bardhëvebluve, me rezultatin 1-2.

Heronjtë e fshehur të pas-fatkeqësisë natyrore, kështu i cilëson Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FNZH) 3 nga inxhinierët, pjesë e ekipit të