Dy aksidente tragjike kanë ndodhur në dy ditët e fundit në Greqi, konkretisht në Paros dhe Mykonos.

Viktimat në të dyja rastet ishin duke lëvizur me një skuter elektrik .

Në mënyrë të veçantë, në Paros, në zonën e Ampelasit, mëngjesin e së martës një 26-vjeçar është “marrë para” nga një automjet. Sipas cyclades24.gr, drejtuesi i mjetit ishte një 60-vjeçar nga Shqipëria, i cili u arrestua. I riu u dërgua në qendrën shëndetësore të ishullit, por pak më vonë ndërroi jetë për shkak të plagëve të marra.

Pak ditë më parë dhe konkretisht në mbrëmjen e të dielës së Pashkëve ka ndodhur aksidenti tjetër në ishullin Mykonos ku një makinë përplasi për vdekje një 44-vjeçar që lëvizte me skuter.