Ai është një nga lojtarët më të aktivizuar të viteve të fundit në Kombëtaren Shqiptare dhe paravësisht mungesës në këtë grumbullim, trajneri Sylvinho ka bërë me dije se mbetet në orbitën kuqezi për ndeshjet e shtatorit.

Gjithsesi, Odise Roshi nuk është aspak i mërzitur për këtë fakt pasi në jetë private gjërat po ecin në drejtimin e duhur për bomberin.

Ai është bërë baba për herë të dytë. “Mirë se erdhe princi im i vogël Noan Roshi”, shkuan sulmuesi teksa duket mjaft i lumtur me vogëlushin në krahë.