“Mirë se erdhe përsëri Walter”, kështu shkruajti Aurelio De Laurentiis, në profilin e tij zyrtar në X, duke zyrtarizuar rikthimin e Mazzarrit në Napoli.

Kontratat e tij do të jetë deri në fund të sezonit. Tudor, i cili ishte në epërsi për një kohë të gjatë pas shkarkimit të Rudi Garcias, nuk u preferuar në fund.

Garcia u përshëndet me një deklaratë të ftohtë që u shfaq në faqen zyrtare: “Napoli ka vendosur të shkarkoj trajnerin e ekipit të parë Rudi Garcia. Faleminderit atij dhe stafit të tij për bashkëpunimin deri sot”.

Duke përjashtuar kthesat e bujshme, trajneri nga Livorno, De Laurentiis do të thotë lamtumirë në fund të sezonit dhe një cikël i ri do të fillojë.

Kjo është aventura e dytë për të: e para, e suksesshme, fitoi Kupën e Italisë e ngritur në qiell në sezonin 2011-2012.

Objektivi është të harrohet Garcia, i cili i lë napolitanët në vendin e katërt në renditje me tre humbje në dymbëdhjetë ndeshje.

Igor Tudor, mbërriti në Romë dje për të takuar De Laurentiis, por në fund marrëveshja nuk u konkretizua.