Kryetari i opozitës, Sali Berisha reagoi ndaj një qëndrimi që mbajti kryeministri Edi Rama për ndeshjen e sotme të kombëtares ndaj Spanjës. 

Rama postoi një mesazh me tone disfatiste. Berisha shkruan se fitorja është e kuqezinjve. 

Rama, disfatist dhe pazarexhi. 

Fitorja është para nesh! 

Të dashur miq, sot kombëtarja jonë ka ndeshjen e madhe të saj me kombëtaren e Spanjës. 

Edi Rama, tersi i madh i kuqezinjve tanë, tashmë i njohur dhe ndërkombëtarisht si i tillë, deklaron se sot rezultati është në plan të dytë, por koka lart në plan të parë. 

Kjo deklaratë disfatisti e pazarxhiu është një thikë pas shpine për ekipin tonë kombëtar dhe fansat e tij kuq e zi në prag të ndeshjes. Vërtetë ndeshja me Spanjën është ndër më të fortat, por për një ekip të fortë dhe dinjitoz si i yni rezultati nuk mund të jetë kurrë në plan të dytë as dhe fatalitet i paracaktua. Sot kombëtarja jonë do bëj historinë! Fitore”,-shkruan Berisha.