Arben Spahiu dhe Arsen Preçi kanë mbërritur në gjykatën e Elbasanit nën masa të rrepta sigurie. Ata do të njihen me masën e sigurisë pasi akuzohen se kanë marrë urdhër nga Erion Alibej për të vrarë Elton Kilën, i njohur ndryshe si ‘Oti i Elbasanit’, atentat që dështoi pasi u zbulua BMW X6 me 3 kallashnikovë brenda.