Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë vrau ish-gruan, fëmijën dhe më pas edhe veten e tij.

Ndërkohë mediat greke ka dhënë detaje mbi krimin që tronditi Kavallën.

Me një karabinë në stallën që mbante në fshatin Lekani Kavallë , blegtori 56-vjeçar ka shkruar me gjak faqen e fundit të jetës së djalit të tij 10 muajsh dhe ish-partneres së tij 31-vjeçare, ndërsa menjëherë më pas e ka kthyer nga vetja duke i dhënë fund jetës së tij.

Gruaja fatkeqe greko-gjermane, u ftoh disa sekonda pasi fëmija i saj 10 muajsh u hodh jashtë dhomës së dhomës së partnerit të saj të dikurshëm. Fshati i vogël i Kavallës si dhe e gjithë Greqia u zhyt në pikëllim nga kjo ngjarje dhe askush nuk mund ta kuptojë se një baba ishte në gjendje të drejtonte armën dhe të vriste fëmijën e tij gjakftohtë. Pak metra larg skenës së vrasjes dhe konkretisht përballë krevatit tek brenda dhomës së vogël të stallës, në mur ka ende foto të ndryshme që tregojnë momente të bukura të ish-çiftit, pak para se fermeri të vendoste të përhapte vdekjen.