SPAK ka caktuar masën “arrest me burg”edhe për Fatmir Bektashin, ndërtues i pallateve në ish-kompleksin ‘Partizani’.

Masa ndaj Bektashit u dha në kuadër të hetimit të SPAK për privatizimin e kompleksit “Partizani” së bashku me Ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin e këtij të fundit, Jamarbër Malltezi