Një mësues nga Breshia u padit për goditjen e dy 15-vjeçarëve me shkop bejsbolli.

Njërit prej të miturve iu deshën 27 qepje në kokë.

Mësuesi, i cili u pezullua nga shkolla, reagoi ashpër ndaj hedhjes së disa fishekzjarrëve në oborrin e shtëpisë nga fëmijët natën e karnavaleve të një viti më parë.

“Asgjë nuk mjafton, duhet t’ju vras dhe t’ju lë si qentë”, kishte thënë mësuesi siç përshkruhet në dosjen e prokurorisë, teksa godiste fëmijët.