Ngjarje e rëndë në itali.

Një 32-vjeçare me origjinë nga Maroku është gjetur e vrarë në banesën e saj. Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur Ariano polesine (Rovigo).

E reja është vrarë me një plumb në kokë në dyshemenë e kuzhinës së saj.

Ndërsa fëmijët e saj të moshës 11 dhe 8 kanë parë nënë e tyre të pajetë, kanë njoftuar menjëherë fqinjin.

Burri nuk ka qenë në shtëpi kur kanë ndodhur ngjarja.

Aktualisht nuk ka asnjë të dyshuar.

Siç raportojnë mediat vendase e reja humbi jetën rrugës për në spital.

Hetimi për zbardhjen e ngjarjes vijon.