Fanella e Kobe Bryant me ekipin e Los Angeles e veshur në sezonin 2007-2008, është shitur në ankand nga “Sotheby’s” për shifrën e 5,849,700 dollarë, pak më pak se 5,5 milionë euro.Kjo është shuma e dytë më e lartë e paguar ndonjëherë për fanellën e një basketbollisti.

Rekordi absolut i takon Michael Jordan në ndeshjen e parë të finaleve të NBA-së të vitit 1998, të shitur në ankand shtatorin e kaluar për 10 milionë dollarë.Në klasifikimin absolut, mes Jordan dhe Bryant, shkëlqen legjenda Maradona.

Fanella e tij e veshur në finalen e Kupës së Botës 1986 për ndeshjen kundër Anglisë, dita ku Maradona shënoi golin me dorë, majin e kaluar është shitur për 9,28 milionë dollarë.