Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë një ditë më parë, pasi një çift tëmoshuarish janë gjetur të pajetë në banesën e tyre.

Sipas mediave italiane viktimat janë Giampaolo Turazza dhe Ëilma Vezzaro 75 dhe 73 vjeç. iI dyshuari kryesor në lidhje me këtë ngjarje është djali i viktimave, 55 vjeçari Osvaldo Turazza.

mediat raportojnë se fillimisht djali ka goditur me thikë në fyt babin, ndërsa më pas nënën, e cila është gjetur e vdekur në koridor në tentativë për tu arratisur.

Policia ka arrestuar 55 vjeçarin dhe po e merr në pyetje.

Fqinjët e përshkruajnë çiftin si të sjellshëm, të rezervuar dhe dashamirës të maceve dhe kafshëve.