Nga Skocia, Alketa Vejsiu realizon një nga dëshirat e saj (FOTO)

Postuar: 20/08/2018 - 12:45

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka udhëtuar drejt Skocisë së fundmi dhe ka ndarë me të gjithë ndjekësit, disa nga eksperiencat e saj. Pas udhëtimit me aeroplan për të parë të gjitha mrekullitë e shtetit në fjalë, ajo ka zbuluar se do provojë hipizmin.

Në një video të publikuar në ‘Instastory’, Alketa ka thënë:

“Kuajt kanë qenë gjithmonë fantazia ime që nga ‘Pipi Çorapegjata’, libri dhe filmi i preferuar i fëmijërisë. Jam shumë e lumtur që do e përjetoj këtë eksperiencë në vendin e duhur, ku hipizmi është një traditë”.

Kjo përvojë me siguri do të kthehet në një nga kujtimet më të bukura për Alketën, pasi edhe një dëshirë tjetër e madhe u bë realitet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Modelja shqiptare Emina Cunmulaj ka një njoftim të rëndësishëm për ndjekësit e saj.

Këngëtarja Dua Lipa ka arritur suksese të mëdha në muzikë gjatë këtij viti duke sjellë edhe disa hite për të gjithë ndjekësit.

   Noizy është njëri ndër reperët më aktiv të skenës muzikore.

   Çifti shumë i përfolur po qëndrojnë në Angli këto ditë.

Postimet e balerinës së njohur Klaudia Pepa krijojnë gjithmonë polemika në rrjetet sociale.

Reperi i hitit “In My Feelings” ka paditur një grua me emrin Layla Lace, pasi kjo e fundit e akuzon Drake se e ka përdhunuar dhe për këtë

Jonida Maliqit do të rikthehet si prezantuese, e këtë radhë në "Top Channel"?

 Isaac Carew është bërë shumë i njohur që pas lidhjes me këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa.

Një modele e cila humbi këmbën e saj në një aksident kur ishte 13 vjeçe, ka zënë vendin e tretë në finalen e këtij viti në "Miss Italia".

   "Phoenix", titulli i albumit më të ri të Rita Orës