Krijuesja e TikTok, e cila njihej për thashethemet e personazheve të famshëm, Kyle Marisa Roth fitoi popullaritet të konsiderueshëm në mediat sociale duke postuar lajme për aktorët dhe këngëtarët.

E njohur për frazën e saj “Doni më shumë? Unë do t’ju jap më shumë”, ajo u nda nga jeta në mënyrë tragjike më 15 prill të këtij viti, duke trishtuar ndjekësit e saj.

Shkaku i saktë i vdekjes nuk është sqaruar; megjithatë, fansat e saj kanë hedhur teori se fajin e ka Jennifer Lopez.

Kyle ka diskutuar shpesh për JLo-në, po aq sa ajo ka diskutuar për të famshëm të tjerë. Më parë, llogaria e saj në TikTok ishte mbyllur për shkak të goditjeve kundër çdo përmbajtjeje që përfshinte pamje nga filmi i Jennifer-it, “The Greatest Love Story Never Told”. Në film, JLo rrëfen një histori rreth rritjes në The Bronx.

Bllokimi nga rrjetet sociale ndikoi në të ardhurat e saj. Kyle Marisa Roth foli rreth të ardhurave të saj të reduktuara në Forbes, duke vënë në dukje se ato u ndikuan nga mbyllja e llogarisë së saj.

Kjo nxiti reagime edhe nga fansat e saj. Ndjekësit e Kyle pretendojnë se ajo nuk mund të përballonte trajtimin mjekësor që i nevojitej, bazuar në pretendimet e saj se “narcisizmi i JLo-së ndikoi vetëm në biznesin e saj”, “JLo më ka kushtuar më shumë se katër shifra të ardhurash vetëm për muajin mars 2024” dhe më e diskutueshmja nga të gjitha: “Nëse unë vdes nga kanceri i zorrës së trashë, kjo është për shkak të saj.”

Pasi krijoi një llogari të re, ajo pretendoi se kishte humbur mijëra ndjekës që nuk i rifitoi kurrë. Pas vdekjes, nëna e saj publikoi një deklaratë në lidhje me sfidat me të cilat u përball vajza e saj në rrjetet sociale.