Ylli i TikTok, Eva Evans, krijuesja e serialit komik në internet “Club Rat”, ka vdekur në moshën 29-vjeçare.

Ishte motra e saj, Lila Joy Baumgardner e cila dha lajmin e trishtë në Instagram gjatë fundjavës. Evans kishte krijuar një audiencë prej 300,000 ndjekësish në TikTok, ku ndau mendime dhe histori për jetën e saj në qytetin e Nju Jorkut.

Ylli i TikTok u gjet në banesën e saj të shtunën në mbrëmje nga një mik i cili kishte një çelës për apartamentin e saj.

Shkak i vdekjes së 29-vjeçares thuhet se është vetëvrasja edhe pse miq dhe të afërm mohojnë të kenë parë shenja të problemit të shëndetit mendor tek ajo.