Nuk u takuan kurrë, ndahet nga jeta babi i reperit të njohur

27/06/2019 - 12:00

Marshall Bruce Mathers Jr., babai biologjik i reperit Eminem është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare në Fort Wayne, Indiana. Sipas një burimi ai pësoi atak në zemër kur ndodhej në shtëpi.

Eminem, emri i vërtetë i të cilit është Marshall Bruce Mathers III, gjithmonë ka treguar hapur zemërimin e tij ndaj babait me të cilin nuk u takua kurrë personalisht.

Këngët e tij të goditura si "My Name Is" dhe "Cleanin' Out My Closet" reflektojnë ndjenjat e tij nga babait. Mamaja e Eminem u martua me Bruce kur ishte 22-vjeçe dhe dy vite më vonë solli në jetë reperin.

Ata u ndanë menjëherë më pas dhe Eminem së bashku me nënën e tij u vendosën në Detroit ndërsa Bruce u shpërngul në Kaliforni ku bëri 2 fëmijë të tjerë.

Eminem tha në intervista se gjithmonë i dërgonte letra kur ishte fëmijë por gjithmonë i ktheheshin mbrapsht pa asnjë përgjigje. Reperi u shpreh se Bruce telefononte ndonjëherë anëtarët e familjes por asnjëherë nuk foli me të.

Në vitin 2001, Bruce publikoi një letër drejtuar djalit të tij në një gazetë ku shpjegonte anën e tij të historisë, duke thënë se ishte nëna e Eminem që e mbajti larg. Megjithatë, Eminemi me sa duket nuk kontaktoi kurrë me të atin për t'u pajtuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” në Top Channel, Sako ka folur për jetën e saj, karrierën dhe futbollin.

Aktorja amerikane Helen Elizabeth Hunt, fituese e çmimit 'Oskar', është përfshirë në aksident në Los Anxhelos dhe ka përfunduar në spital

Lori Hoxha u ka dhënë një përgjigje të gjithë atyre personave që duan të dinë përse nuk ka bërë asnjë dedikim në rrjete sociale për ditël

Këngëtarja Elvana Gjata po komentohet së tepërmi në media për paraqitjen e saj në një event mode të organizuar së fundmi në kryeqytet.

Çifti mbretëror ndodhet për një tur katër ditor në Pakistan dhe duket se janë shtuar detajet se Kate dhe William presin të bëhen prindër

Këngëtarja mjaft e dashur për publikun shqiptar, Aurela Gaçe feston sot ditëindjen e saj të 45-të.

Olsi Bylyku dhe partnerja e tij, Egli janë kthyer një ndër çiftet më të komentuar në showbiz-in shqiptar.

Këngëtarja Barbana Dini ka publikuar një ditë më parë këngën e titulluar "Ku je", në bashkëpunim me të vëllain e ndjerë, Ergi Dini.

Jennifer Aniston nuk i rezistoi dot rrjetit social Instagram,.

Në periudhën që ka qenë brenda në burg Keisi ka qenë mbështetja më e madhe për Stresin.