Dashi

Sot do shkëlqeni dhe do arrini çdo gjë që dëshironi. Në disa momente do ju ndodhin edhe gjëra që nuk i keni pritur. Nëse jeni në një lidhje do i harroni momentet e tensionuara dhe do përgatisni surpriza të njëpasnjëshme që situata të ndryshojë sa më shpejt. Mbrëmja ka për të qenë edhe më flakëruese dhe emocionuese. Ju beqarët do e keni të vështirë për t’i besuar dikujt pas zhgënjimeve të mëparshme, por jo të pamundur. Venusi do sigurojë një ambient shumë të mirë për sektorin profesional. Do ju propozohet një post goxha i mirë që do ju bëjë më të famshëm dhe më të pavarur. Në planin financiar do gjeni zgjidhje për problemet që keni pasur dhe do jeni më të qetë.

Demi

Ka mundësi që kjo të jetë një ditë reflektimi për të gjithë ju. Pranoni të diskutoni me miqtë më të afërt sepse ata do iu japin mendime dhe këshillat e duhura. Nëse keni një lidhje do ndiheni edhe më të sigurt për ndjenjat dhe do mendoni që më në fund të hidhni hapa të mëdha. Ju beqarët më mirë bëni edhe pak durim dhe mos hidhni sot hapa të shpejta. Për pak ditë do vijë momenti kur edhe ju do ju ndryshoje jeta përgjithmonë. Në punë do jeni shumë të zotët, megjithatë më mirë të mos ju besoni verbërisht kolegëve që mund t’iu drejtojnë gabim. Për menaxhimin e financave do keni shumë talent dhe gjendja do jetë e shkëlqyer.

Binjakët

Venusi do ketë ndikim fantastik tek ju gjatë kësaj dite. Edhe temperamenti juaj do zbutet kështu që do keni një marrëdhënie edhe më të mirë me të tjerët. Nëse keni një dhe kohët e fundit gjërat mes jush nuk kanë ecur si duhet, sot do jeni më të dashur dhe shumë më shprehës. Nëse jeni beqarë ka ardhur koha të shfaqeni e të mos fshiheni më sepse keni për të pasur sukses. Në punë gjërat do ju ecin mirë, por duhet të kujdeseni më tepër për marrëdhënien me kolegët. Tregohuni më bashkëpunues. Shpenzimet do i shtoni pak dhe gjendja mund të ketë disa tronditje.

Gaforrja

Sot do jeni shumë të paduruar dhe mund të bëni gabime të mëdha. Do keni njëmijë projekte në mendje dhe nuk do arrini të përmbushni dot asnjërën ashtu si duhet. Nëse keni një lidhje nuk do jeni të organizuar aspak dhe marrëdhënia me partnerin do ketë shumë probleme. Mund të thoni edhe fjalë të rënda për atë që keni në krah. Nëse jeni beqarët do vazhdoni ende të jeni mendjemëdhenj dhe nuk do i përfillni personat që do iu joshin. Këto janë gabime për të cilat do pendoheni shpejt. Në punë do iu jepen disa detyra për t’u mbaruar sa më shpejt, por ju do bëni gjithçka gabim. Për të stabilizuar financat mirë është të ndryshoni strategjinë menaxhuese.

Luani

Plutoni nuk do ju ndihmojë të keni një ditë shumë të mirë. Në tërësi do jeni goxha nervozë. Nëse keni një lidhje nuk do arrini dot të mbani një marrëdhënie të kënaqshme me atë që keni në krah dhe debatet do vazhdojnë. Nëse nga ana tjetër jeni beqarë mund të joshni disa persona, por të afërmit nuk do ua pëlqejnë dhe do bëjnë çmos t’ua ndryshojnë mendjen sa më parë. Në punë do kërkoni shumë më shumë nga vetja dhe nuk do ndaleni të bëni edhe sakrifica. Gjithsesi sot nuk pritet ndonjë sukses vezullues. Me shpenzimet do jeni impulsivë dhe gjendja do vazhdojë të përkeqësohet.

Virgjëresha

Sot do jeni në humor të shkëlqyer dhe në përgjithësi gjërat në çdo fushë do ju ecin si duhet. Nëse jeni në një lidhje, Mërkuri dhe Marsi, do ju nxitin të jeni më dialogues dhe me pak agresivë. Marrëdhënia do ngrohet goxha dhe emocionet do shumëfishohen. Ju beqarët do i keni të gjitha mundësitë për të bërë për vetë atë që do pëlqeni dhe do ndiheni shumë më të qetë. Në punë do iu jepet një mundësi e shkëlqyer për ta treguar veten se kush jeni. Askush nuk do ju sfidojë dot dhe do e ndieni veten shumë më të sigurt. Edhe për financat gjërat kanë për të ecur sa më mirë.

Peshorja

Gjatë kësaj dite do hidhni hapa përpara si në jetën profesionalë ashtu edhe në atë sentimentale. Nëse keni një lidhje do jeni shumë të dashuri si ju ashtu edhe ai që keni në krah. Debatet thuajse do mungojnë plotësisht dhe nuk do mungojnë çastet romantike me disa detaje të veçanta. Nëse ende jeni vetëm do jeni më bindës dhe më interesantë për të tjerët kështu që do merrni propozime plot. Në punë duhet të tentoni çdo gjë pa pasur frikë sepse yjet do i keni në krah. Hidheni sot edhe një kandidaturë që keni menduar. Për financat do jeni të frymëzuar dhe do i menaxhoni në perfeksion. Disa madhe do ju adhurojnë dhe do ju kërkojnë këshilla.

Akrepi

Sinqeriteti do ju bëjë të keni sukses të padiskutuar në çdo fushë sot. Nëse keni një lidhje do i shtoni edhe më shumë dozat e imagjinatës dhe marrëdhënia juaj ka për të qenë e jashtëzakonshme. Trupi do ju dridhet dhe zemra d ju rrahë pafund sa herë të keni partnerin pranë. Ju beqarëve do ju realizohen ëndrrat. Edhe pa folur do mund ta bëni për vetë këdo që do pëlqeni. Në punë dëgjojini këshillat e kolegëve dhe miqve sepse ashtu do mund të evoluoni më shpejt. Nëse keni pasur probleme shumë serioze më mirë hiqni dorë sepse do ju dalë diçka më e mirë. Në planin financiar familja do iu japë një dorë të fortë.

Shigjetari

Sot keni për të marrë një lajm shumë të mirë që do ua mbushë zemrën me gëzim. Nëse keni një lidhje do kaloni momente të paharrueshme me atë që keni në krah dhe do bindeni plotësisht se ai është i duhuri. Do joshni dhe do ju joshin gjithë kohës. Nëse jeni beqarë nuk do keni aspak dyshim tek aftësia juaj joshëse dhe do guxoni të bëni deklarata. Vërtet do merrni përgjigjet e menduara. Në punë do iu jepen mundësi edhe më të mira për të treguar veten dhe për të arritur sa më lart. Motivimi nuk do ju mungojë asnjëherë. Në planin financiar tregohuni më të përgjegjshëm dhe mos shpenzoni me sa më shumë kujdes.

Bricjapi

Hëna do e ushqejë edhe më shumë shpirtin e aventurës dhe nuk do e privoni veten nga asgjë. Gjithë kohës do ndiheni në formë dhe plot gëzim në shpirt. Nëse keni një lidhje përgatituni për të përjetuar emocione shumë të forta. Gjërat do jenë ndryshe nga zakonisht dhe jeta do ju duket shumë më e bukur. Ju beqarët do jeni të përkëdhelurit e yjeve dhe do keni dashuri me shikim të parë në një mënyrë të jashtëzakonshme. Në punë do fitoni më shumë pavarësi dhe autonomi. Nuk do ndiheni aspak as të bllokuar dhe as nën presion. Në planin financiar nuk do keni vështirësi, por po u treguat të kujdesshëm do keni më shumë përfitime.

Ujori

Sektori i dashurisë do jetë më i privilegjuari sot dhe duke u ndier të përmbushur shpirtërisht do e kaloni ditën më mirë. Marrëdhënia me partnerin ka për të qenë pasiononte dhe shumë e veçantë. Nuk do mungojnë surprizat delikate nga të dyja palët. Ju beqarët do takoni persona magjepsës në rrethin profesional. Mund të jetë një koleg, por edhe një klient që do vijë rastësisht. Në punë do jeni më këmbëngulës dhe më luftarakë. Për ju nuk do ketë asgjë të pamundur dhe sa më shumë sfida t’iu dalin aq më shumë do frymëzoheni për t’i kaluar. Për të përmirësuar financat mund të provoni edhe lojërat e fatit sepse ka mundësi të fitoni.

Peshqit

Venusi do ju shtojë optimizmin sot dhe do bëjë që jeta t’iu ecë sa më mirë. Nëse jeni në një lidhje, komunikimi do bajt që të mos keni debate me partnerin. Çdo gjë do e zgjidhni fare lehtësisht. Pasditja dhe mbrëmja ka për të qenë edhe më të ngrohta. Ju beqarët zgjidhni të dilni me miqtë dhe me shoqërinë e tyre të punës sepse do ketë persona interesantë me të cilat do ja vlejë të njiheni. Në punë do kaloni sfida të vogla për të kaluar, por nuk do ndaleni për asnjë moment. Edhe gjendja e financave ka për të qenë shumë më e mirë kështu që mund të kryeni pa frikë disa shpenzime më tepër.