Dashi: Mund të shëroheni nga sëmundja që keni prej disa kohësh. Biznesmenët duhet t’i ruajnë paratë e tyre në një vend të sigurt pasi ka gjasa për vjedhje. Do ndiheni të lehtë duke i ndarë problemet tuaja me familjarët. Propozimi mund të rezultojë i kundërt. Dita do t’ju befasojë me diçka të bukur në punë. Ju mund të dëshironi të takoni një mësues shpirtëror në kërkim të paqes. Jeta në martesë mund të jetë e vështirë.

Së shpejti do të ketë një marrëdhënie të ndjeshme midis Diellit dhe Neptunit, duke treguar se ajo që është vërtet e rëndësishme tani është të jesh sa më krijues, imagjinativ dhe romantik, pavarësisht se çfarë kërkojnë njerëzit me autoritet. Nëse çështjet profesionale janë në mendjen tuaj, atëherë filloni të flisni, njerëzit e tjerë duhet të dinë se çfarë mendoni.

Demi: Investoni me mençuri. Do të jeni qendra tërheqëse në mbledhjet familjare. Romanca do të jetë emocionuese. Ditë e përshtatshme për të finalizuar marrëveshje të rëndësishme biznesi. Do të keni shumë kohë të lirë. Bashkëshorti/ja juaj do të bëjë diçka vërtet të veçantë për ju.

Planet e udhëtimit duhet të ngrihen në axhendë sepse nuk do të ketë mënyrë më të mirë për të ngritur moralin tuaj sesa të ëndërroni të udhëtoni në vende të huaja. Profesionalisht, ndoshta mund të përballoni të pushoni mbi rehatinë tuaj, por vetëm derisa të vijë seria e radhës e kërkesave të jashtëzakonshme ndaj jush.

Binjakët: Shëndeti do jetë mirë. Udhëtimi mund të jetë i ethshëm dhe stresues. Mund t’ju duhet të shlyeni paratë e huazuara. Ndërhyrja juaj në punët e gruas/burrit mund ta zemërojë atë. I/E dashuri/a juaj do të bëjë gjëra për t’ju mbajtur të lumtur. Puna e palodhur do të sjellë rezultatet e dëshiruara. Mund të kaloni një ditë të mirë duke lexuar një revistë apo roman interesant. Jeta në çift do jetë e lumtur.

Disa aspekte qetësuese për shenjën tuaj e bëjnë të qartë se dëshirat tuaja janë parësore. Natyra e rreshtimeve tuaja hënore mund të nënkuptojë që, në mungesë të përgjegjësive të reja, do të keni kohë për tu ngritur në këmbët tuaja. Megjithatë, ora po shkon larg, dhe një afat mund të jetë këtu më shpejt se sa mendoni.

Gaforrja: Një ditë e bukur për ju. Do ta gjeni veten me fat. Meqenëse Hëna është në Akrep, do të shihni përmirësime të situatës suaj financiare. Do të çliroheni nga stresi që keni përjetuar prej vitesh. Është koha, ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur larg tendosjet e jetës. Do t’ju kthehen paratë tuaja. Do të keni një udhëtim me familjarët. Do keni përçarje me bashkëshortin/en për disa çështje familjare.

Mund të mos jetë ende koha e duhur për të luajtur, edhe pse presionet po rriten. Ju do të jeni në gjendje të bëni një zhurmë më të madhe në rreth dy ose tre ditë, kështu që mbani zjarrin tuaj. Në shtëpi, është më mirë të përqendroheni në atë që mund të bëni për t’i rregulluar gjërat në vend që të shqetësoheni për atë që shkoi keq.

Luani: Do të ndiheni të kënaqur dhe të përmbushur në jetë. Do të takoni njerëz të rinj si dhe miq të vjetër. Problemet monetare do zgjidhen pasi do keni përfitime financiare. Vëllai juaj do të mbështesë vendimet tuaja. Në dashuri do të përballeni me zhgënjim. Bashkëshorti/ja juaj do të dyshojë në besnikërinë tuaj për shkak të orarit tuaj të ngjeshur në punë. Në fund të ditës, ajo/ai do t’ju kuptojë.

Ka kaq shumë gjëra që duhen thënë dhe ka kaq pak kohë për t’i thënë ato, por në një mënyrë ose në një tjetër duhet të përgatisni terrenin tuaj siç duhet. Shumë shpejt do të kuptoni se siguria materiale nuk është çështja e vërtetë për të ardhmen.

Virgjëresha: Do të paguani në një mënyrë shumë të papritur për të qenë bujarë me njerëzit përreth jush. Ju do të fitoni zemrat për mirësinë, dhembshurinë dhe ndjeshmërinë ndaj njerëzve. Një mik i vjetër do t’ju kërkojë ndihmë financiare. Mendoni dy herë përpara se t’i jepni mbështetje. Mund të vizitoni një vend fetar ose ndonjë të afërm. Do të jeni të hapur për të falur të gjitha mëkatet e kaluara të të dashurit/ës tuaj. Mos i merrni si të mirëqenë të moshuarit tuaj. Do të preferoni të kaloni kohë vetëm. Do të merreni me punë në zyrë. Do të shihni që bashkëshorti/ja juaj nuk kishte qenë kurrë kaq i/e mrekullueshëm/mrekullueshme.

Keni vendosur të ndryshoni kursin ose drejtimin tuaj disa kohë më parë, por ka ende kohë që implikimet e veprimeve tuaja të zhyten në vetvete. Mos u habitni nëse partnerët janë në proces të ndryshimit të mendjes së tyre, sepse ata vetëm po ndjekin humbjen! Ju duhet të keni simpati për gjendjen e tyre të vështirë.

Peshorja: Shëndeti i bashkëshortit/es tuaj mund të shkaktojë stres dhe ankth. Nëse keni investuar në ndonjë tokë jashtë shtetit, atëherë ajo mund të shitet me një çmim të mirë, gjë që do t’ju ndihmojë të merrni fitime. Natyra juaj e mprehtë do t’ju bëjë të njohur në mbledhjet shoqërore. Ndikimet romantike janë të forta në këtë ditë. Të gjithë do t’ju dëgjojnë sinqerisht në vendin e punës. Personat e kësaj shenje të zodiakut do të kenë mjaft kohë për veten e tyre. Ju mund ta përdorni këtë kohë për të përmbushur dëshirat tuaja, për të lexuar një libër ose për të dëgjuar muzikën tuaj të preferuar. Bashkëshorti/ja juaj do t’ju vlerësojë duke lavdëruar të gjitha të mirat për ju dhe do t’ju dashurojë sërish.

Kohët janë ende të zëna dhe po bëhen gjithnjë e më shumë nga dita në ditë. Për një kohë dukej sikur do të ktheheshit në shesh në punë, por kjo mund të mos jetë më kështu. Gjithçka është për t’u rrëmbyer. Disa prej jush po ndihen të lodhur, por keni mësuar një mësim të rëndësishëm, të ecni siç duhet herën tjetër.

Akrepi: Pikëpamja juaj pozitive do t’u lërë përshtypje njerëzve përreth jush. Do të kuptoni faktin se investimi shpesh rezulton të jetë shumë i dobishëm për ju, pasi çdo investim i vjetër i bërë nga ju ofron kthime fitimprurëse. Aftësia juaj për t’u bërë përshtypje të tjerëve do të sjellë shpërblime. Koha për të rifreskuar miqësinë tuaj duke kujtuar momentet e mira që keni ndarë me to. Do t’i arrini qëllimet tuaja me punë të palodhur dhe durim. Ju mund të ktheheni nga zyra dhe të kënaqeni me disa nga hobet tuaja të preferuara. Kjo do t’ju qetësojë. Bashkëshorti/ja do t’ju kujtojë kohën e adoleshencës suaj sëbashku me disa akte famëkeqe.

Kjo është një ditë e mirë për t’u kujdesur për marrëveshjet e përbashkëta financiare, megjithëse nuk duket se do të vendoset ndonjë gjë veçanërisht e rëndësishme. Do të jetë gjithashtu mirë nëse keni një shans për të shpenzuar paratë e dikujt tjetër. Informacioni sekret mund të zbulohet së shpejti, ndaj bëjeni gati historinë tuaj.

Shigjetari: Miqtë ju mbështesin dhe do ju mbajnë të lumtur. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet dhe do të vijnë para të reja për ju. Përfitoni nga koha e lirë që keni dhe kaloni momente të dashura me anëtarët e familjes. Shpirti juaj binjak do të mendojë për ju gjatë gjithë ditës. Është një ditë lëvizjesh të kujdesshme prandaj, mos i paraqisni idetë tuaja derisa të jeni të sigurt se nuk do të dështojnë. Ata që kanë marrë para hua nga kushdo mund të duhet të paguajnë kredinë në çdo rrethanë. Në një mënyrë të tillë, mund të dobësojë situatën tuaj ekonomike. Mos harroni se ndërhyrja juaj në punët e gruas/burrit, do ta bëjë atë të furishëm.

Gjatë javëve të fundit, me siguri keni imagjinuar se të dashurit dhe partnerët kanë hequr dorë nga ndjenjat e tyre dhe mund të keni të drejtë! Por atëherë ju nga të gjithë njerëzit duhet të kuptoni nevojën e tyre për të qenë të paarsyeshëm dhe të paparashikueshëm! Nëse e shihni botën me sytë e partnerëve, atëherë do të zgjeroni horizontet tuaja.

Bricjapi: Duhet të largoni mendimet negative për të kontrolluar shëndetin e përkeqësuar mendor. Përfshirja në donacione dhe punë bamirësie mund t’ju sjellë kënaqësi të plotë mendore. Mund t’ju duhet të merreni me çështje që lidhen me tokën, pasurinë e paluajtshme ose projektin kulturor. Nëse ka një grindje në familje, mund t’ju duhet të luani paqebërësin në këtë situatë. Mund të jetë një ditë e mirë për shitësit me pakicë dhe shumicë. Bashkëshorti/ja juaj mund t’ju bëjë një surprizë të mahnitshme.

Duhet të kujdeseni që të merreni me të gjitha punët rutinë, duke i kushtuar vëmendje të gjitha detajeve të vogla. Kjo është mënyra e vetme për të siguruar që kur të vijë koha për të shijuar veten, të gjitha shqetësimet dhe telashet të zgjidhen në mënyrë të sigurt. Mos lejoni që e kaluara t’ju verbojë ndaj kënaqësive të së tashmes.

Ujori: Do të qëndroni me shëndet të mirë. Rekomandohet me vendosmëri shmangia e shpenzimeve për alkool dhe cigare. Ju mund t’i arrini qëllimet tuaja lehtësisht duke kapërcyer dallimet me anëtarët e familjes. Mund t’ju mungojë i/e dashuri/a juaj i/e vërtetë. Ju mund të duhet të mësoni të kontrolloni mendjen tuaj. Komunikimi i gabuar mund t’ju krijojë probleme. Në këtë rast, do të ishte më mirë të ulesh dhe të bisedosh hapur me personin e interesuar.

Përparimi i Saturnit përmes grafikut tuaj është tani në një fazë kritike, duke sugjeruar se është arritur një pikë. Prandaj mund të jetë koha për të marrë frymë dhe ju duhet t’i lejoni partnerët të marrin një pjesë të punës. Hapuni për t’ju ndihmuar edhe kur mendoni se nuk keni nevojë.

Peshqit: Do të jeni optimistë për gjërat. Investimet e bëra mund të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Me punë të palodhur dhe përkushtim, mund të jeni dëshmitarë të realizimit të ëndrrës suaj. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë të bukur. Kreativiteti dhe entuziazmi i pakufishëm mund të çojnë në përfitime të patreguara. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë e lumtur.

Sigurisht që është koha për disa mendime të vështira dhe nëse arrini të merreni me ato çështje thelbësore, partnerët dhe kolegët mund të kenë arsye për mirënjohje. Lëvizni shpejt përpara se të humbni avantazhin. Mund të keni një shans të dytë në të ardhmen, por deri atëherë rrethanat e tjera do të kenë ndryshuar.