Dashi

Merkuri do iu ndihmoje te largoni rutinën nga jeta juaj ne çift gjate kësaj dite. Duhet te shtoni edhe pak dozat e imagjinatës ne mënyrë qe atmosfera te ngrohet. Beqaret nuk do kenë dashuri me shikim te pare as sot dhe kjo do i zhgënjejë paksa. Ne planin financiar nuk duhet ta humbni optimizmin edhe sikur te përballeni me vështirësi. Me durim gjithçka mund te zgjidhet.

Demi

Dite shume e paqëndrueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni një komunikim te mire me partnerin dhe kjo mund te sjelle goxha probleme. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm princin e kaltër, por ne fakt për ta do ndodhe diçka e mrekullueshme dhe e papritur. Financat do përmirësohen ndjeshëm fale një lotarie qe mund te fitoni.

Binjaket

Tregohuni gjithë kohës te disponueshem për partnerin tuaj sot dhe jepini atij ndihmën e duhur nëse do ua kërkojë. Toleranca gjithashtu do ishte një virtyt i çmuar. Beqaret nga ana tjetër mund te fillojnë dashuri pasionante me disa persona qe i kane njohur qe ne fëmijëri. Me financat duhet te tregoheni shume te matur. Edhe shpenzimet e nevojshme duhet t’i kryeni me kujdes.

Gaforrja

Nëse kohet e fundit e keni neglizhuar partnerin tuaj, sot duhet te kujdeseni me tepër për te dhe t’ia plotësoni dëshirat. Ka disa persona te jashtme qe po presin rastin t’ua rrëmbejnë, kështu mos ua plotësoni dëshirat. Beqaret do jene një dite shume te zakonshme. Ne planin financiar situata do vazhdoje te mbetet e njëjte, por te paktën probleme nuk do ketë.

Luani

Duhet me patjetër t’i sqaroni mosmarrëveshjet qe keni pasur ne jetën tuaj ne çift sot dhe te filloni te bëni plane për te ardhmen. Nëse lini gjithçka pas dore do jete tepër vone. Për beqaret do jete dite e nxehte dhe e mbushur me emocione. Ëndrrat tuaja do fillojnë te realizohen një nga një. Situata financiare do jete mjaft pështjelluese, prandaj kujdes me shpenzimet.

Virgjeresha

Asgjë nuk do shkoje sipas parashikimeve tuaja gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift, prandaj bëni shume kujdes me ato qe do thoni. Partneri nuk do jete me humor te more dhe do i ngelet qejfi shpejt. Beqaret do kenë prioritete te tjera te cilat nuk lidhen me dashurinë. Situata financiare do jete shume shqetësuese dhe problematike. Kërkoni ndihme!

Peshorja

Do vendosni njëfarë distance me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe ambienti ne çift do filloje te ftohet. Yjet këshillojnë te mos e lëshoni veten dhe t’ia lini kohës gjithçka sepse nuk do arrinit te ruanit lidhjen e krijuar prej kohesh. Beqaret duhet te tregohen paksa te rezervuar me personat qe do takojnë. Financat do mbrohen gjate gjithë kohës nga planetët.

Akrepi

Jeta juaj sentimentale do jete shume me e bukur sesa ju e kishit menduar. Do arrini t’i shprehni me lirshëm ndjenjat dhe do jeni gati te përjetoni eksperienca te reja me partnerin. Beqaret duhet te tregohen me te arsyeshëm dhe jo t’i jepen te parit qe do iu dale përpara. Te ardhurat do fillojnë pak nga pak te stabilizohen. Edhe ne këtë plan do ndiheni me te qete.

Shigjetari

Do keni konflikte te shumta me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe nuk do arrini dot te flisni qetësisht me te. Gjithsesi yjet këshillojnë te mos dorëzoheni deri ne minutën e fundit. Beqaret do jene me humor te mire dhe do tregohen me te hapur ndaj takimeve. Financat do jene paksa te ndërlikuara, por me ndihmën e miqve mund t’ia dilni mbanë ta stabilizoni situatën.

Bricjapi

Një klime e ngrohte bashkëpunimi do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Se bashku me partnerin do thurni edhe plane për te ardhmen. Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite plot e përplot me takime interesante. Mendohuni mire qete bëni zgjedhjen e duhur. Financat do jene paksa delikate sepse do iu duhet te kryeni shpenzime te mëdha, por te domosdoshme.

Ujori

Partneri do ketë shume angazhime gjate kësaj dite dhe nuk do mund t’iu kushtoje dot aq koha sa dëshironi. Mundohuni te tregoheni me te kuptueshëm dhe te mos i mbani atij mëri. Beqaret duhet t’i shprehin pëlqimet dhe jo te mbyllen ne vetvete. Ne planin financiar mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër tani qe situata është me e qëndrueshme.

Peshqit

Çdo gjë do shkoje me se miri ndermja jush dhe atij qe keni ne krah gjate kësaj dite, madje do i zgjidhni me shume qetësi problemet qe keni pasur. Nuk do ngurroni as te kërkoni falje nëse e keni pasur ju gabimin. Beqaret duhet ta lënë veten te lire dhe te mos bëjnë çmenduri për te gjetur princin e kaltër. Ne planin financiar do jeni te detyruar te merrni disa masa strikte.