Dashi

Në këtë ditë të premte 20 ju duhet vërtet të kaloni pak kohë për të qenë vetëm dhe për të reflektuar për vendimet e radhës që do të merrni në dashuri. Në punë mund të ndiheni të refuzuar nga ndonjë projekt i ri, por duhet durim.

Demi

Nëse keni diçka për t’i thënë partnerit/es tuaj, bëjeni atë pasdite sepse mëngjesi i kësaj të premteje nuk do të jetë më i miri. Në punë sqarohuni me kolegët, por nga fundjava gjërat do të jenë më mirë.

Binjakët

Marsi do të jetë muaji i dashurisë dhe sa më shumë afrohemi aq më shumë fillon ndikimi i mirë i planetëve për ndjenjat. Në punë kjo është një kohë për rishikim të gjërave.

Gaforrja

Këtë të premte 20 vjen një rikuperim i bukur psikofizik për sa i përket sferës personale. Shijoni qetësinë shpirtërore pa rënë në diskutime të kota. Ka mundësi të mira në punë.

Luani

Duhet të keni pak më shumë vëmendje ndaj vetes në këtë ditë. Sa i përket punës, ndoshta është më mirë të bëni një pauzë, ju bën mirë.

Virgjëresha

Sa ditë e bukur për dashurinë me hënën që hyn në shenjën tuaj. Në punë, edhe aty qielli është në anën tuaj, ndaj mund të ndodhin takime shumë të frytshme.

Peshorja

Ju mund t’i keni shanset, por gjëja më e mirë për të bërë do të ishte të merrni kohë për të menduar, të paktën deri në mars. Në punë do të duhet të prisni pranverën për të gjetur zgjidhje.

Akrepi

Kjo e premte 20 duket se do ta ketë pasditen më mirë se mëngjesin, të paktën për ndjenjat. Në punë situata përmirësohet dhe mos harroni të vazhdoni me synimet tuaja.

Shigjetari

Kjo e premte pasdite sjell pak turbullira dashurie ndaj bëni kujdes që të mos debatoni me partnerin/en. Në punë, hidhuni në sfida të reja pa frikë. Ju keni një sfond të shkëlqyer astral dhe mund të merrni një kënaqësi të madhe nga puna.

Bricjapi

Mund të jetë diçka që e keni mbajtur brenda për një kohë jo të shkurtër, ndoshta do të ishte më mirë ta lini brengën pas. Nëse nuk jeni të bindur nga kolegët dhe shefat tuaj, mos u shqetësoni, shkurtoni raportet. Ju meritoni më mirë, nga çdo këndvështrim, duke filluar nga fitimet tuaja.

Ujori

Dita e premte sjell një rikuperim të bukur në dashuri. Në punë, një e ardhme rozë fillon plot dëshirë për të bërë gjëra dhe ndryshime. Nga ana tjetër, viti i ri sjell gjithmonë dëshirën për gjëra të reja dhe transformime. Ky është momenti, por me këmbë në tokë.

Peshqit

Këtë pasdite të premteje mund të ktheheni paksa në apatizëm, por duhet të përpiqeni të rebeloheni. Në punë, në të kundërt, çdo projekt i ri duhet të shqyrtohet me qetësi dhe qetësi. Meditoni dhe mos nxitoni, nuk ia vlen dhe rrezikoni të bëni gabime. Veproni me mend në kokë.