Dashi: Do të kënaqeni me kohën e lirë që keni. Mund të keni vështirësi në shlyerjen e shumës së kredisë. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Mundohuni të mos e mërzitni të dashurin tuaj. Jini të vëmendshëm kur bashkëveproni me njerëz të rëndësishëm. Ju do të jeni në gjendje të gjeni kohë për veten tuaj në mes të orarit të ngjeshur. Bashkëshorti juaj mund të mos ju mbështesë në situata të vështira.

Demi: Lëreni duhanin. Shanset për përfitime monetare nga burime të papritura janë të mundura. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojë të bëni pak miq të rinj. Mos bërtisni me zë të lartë për lidhjet e dashurisë. Puna juaj e palodhur do të shpërblehet. Bisedoni me bashkëshortin tuaj dhe planifikoni diçka vërtet interesante për ta bërë jetën martesore interesante.

Binjakët: Do jeni energjikë. Ju mund t’i investoni paratë tuaja në aktivitete fetare. Keqkuptimet me të dashurit do të zgjidhen. Do jetë një ditë e mirë në punë. Sjellja e çrregullt e partnerit tuaj mund të prishë romancën. Ju do të jeni në gjendje të gjeni kohë për veten tuaj. Bashkëshorti mund të bëhet i pandjeshëm ndaj shëndetit tuaj.

Gaforrja: Meqenëse Hëna është në Peshore, është një ditë e shkëlqyer për ju për të marrë vendime të rëndësishme. Do të jeni plot energji. Do të merrni lajme të mira në lidhje me pronën. Ju duhet t’i trajtoni me kujdes çështjet e brendshme. Mund të merrni pjesë në leksione, seminare dhe takime publike ku do të merrni ide të reja. Do kaloni një ditë të mrekullueshme me bashkëshortin. Përqendrohuni në punën tuaj dhe arrini sukses duke mos i goditur të tjerët.

Luani: Personat e papunë të kësaj shenje të zodiakut do të kenë rezultate pozitive nëse kanë aplikuar për ndonjë punë. Do të jeni qendra e tërheqjes në turmë për sjelljen tuaj të mirë. Ju do të kujdeseni për familjen tuaj. Nuk do të arrini të mbani premtimet e bëra me të dashurin tuaj. Qëndroni të qetë dhe mos u futni kurrë në grindje me askënd. Do të mërziteni me bashkëshortin tuaj për një çështje të parëndësishme. Kini durim dhe vazhdoni punën tuaj të përditshme. Çdo gjë do të jetë në rregull së shpejti.

Virgjëresha: Mund të ndiheni të sigurt në çdo rrethanë të jetës. Shmangni ofendimin e njerëzve të afërt. Kini parasysh fjalët tuaja ndërsa flisni me dikë. Ju duhet të përmirësoni qëndrueshmërinë tuaj mendore. Më mirë të praktikoni joga ose meditim për paqe mendore. Kaloni disa momente me familjarët. Përdorni kontaktet tuaja për të përfunduar punën tuaj. Bashkëshorti do t’ju bëjë të ndiheni për rëndësinë tuaj në familje, si dhe në jetën e tij/saj. Do të ndiheni mirë duke e pasur atë në jetën tuaj.

Peshorja: Duhet të jeni të kujdesshëm gjatë drejtimit të makinës. Ka të ngjarë të përfitoni nga investimi juaj i mëparshëm. Fëmijët tuaj mund të kërkojnë më shumë vëmendje dhe kujdes nga ju. Bashkëshorti juaj do t’i kuptojë ndjenjat tuaja dhe do të zgjasë bashkëpunimin e tij/saj të plotë me ju. Mund të ndërmerrni projekte të reja. Gjithmonë duhet të konsultoheni me prindërit përpara se të merrni ndonjë vendim për çështje monetare. Do të keni pak kohë të lirë në mbrëmje. Ka të ngjarë të bëni pazar me anëtarët e familjes tuaj.

Akrepi: Ka të ngjarë të tërhiqni vëmendjen e shumë njerëzve për shkak të punës dhe vendosmërisë suaj. Do të jeni në qendër të një mbledhjeje familjare. Prindërit do të vijnë përpara për t’ju ndihmuar në kohën e nevojës. Bashkëshorti mund të kërkojë më shumë kohë dhe kujdes nga ju. Ka të ngjarë të hyni në një marrëveshje toke. Seminaret dhe ekspozitat do t’ju ofrojnë njohuri dhe kontakte të reja. Fëmijët tuaj mund t’ju bëjnë krenarë me arritjet e tyre.

Shigjetari: Duhet të kujdeseni për shëndetin. Nëse do të shkoni në një udhëtim, atëherë kini kujdes për gjërat tuaja me vlerë dhe çantat pasi ka të ngjarë të vidhen. Sidomos, mbajeni çantën tuaj në një vend të sigurt. Parashikohen takime të papritura romantike. Përdorni fuqinë tuaj profesionale për të përmirësuar perspektivat tuaja të karrierës. Ka të ngjarë të keni sukses të pakufizuar në fushën tuaj të aktivitetit. Kushtojini të gjitha aftësitë tuaja për të fituar. Për të shfrytëzuar siç duhet kohën tuaj të lirë, duhet të largoheni nga njerëzit dhe të bëni atë që doni. Bashkëshorti juaj duket mjaft romantik.

Bricjapi: Kujdesuni veçanërisht për ndjenjat e të tjerëve ndërsa jepni një gjykim, pasi çdo vendim i gabuar i marrë nga ju jo vetëm që do të ndikojë negativisht tek ata, por edhe do t’ju japë tension mendor. Përmirësimi i financave do t’ju bëjë të lehtë të paguani detyrimet dhe faturat tuaja të gjata. Miqtë e vjetër do të jen mbështetës dhe ndihmues. Mund të përjetoni dhimbjen e dashurisë. Është një ditë për performancë të lartë dhe profil të lartë. Udhëtimi i kënaqësisë do të jetë i kënaqshëm. Ju mund të luftoni në mëngjes për t’u përgatitur për shkak të ndërprerjes së energjisë ose diçka tjetër, por bashkëshorti do t’ju ndihmojë.

Ujori: Duhet të kaloni kohën tuaj të lirë duke ndjekur hobi ose duke bërë gjëra që ju pëlqejnë më shumë. Prindërit tuaj mund të shqetësohen për shkak të mënyrës së jetesës dhe shpenzimeve tuaja ekstravagante. Prandaj, mund t’ju duhet të bini pre e zemërimit të tyre. Pranojeni me hijeshi ftesën, nëse jeni të ftuar diku ku nuk keni qenë. Udhëzimet personale do të përmirësojnë marrëdhëniet tuaja. Dikush në vendin e punës mund të përpiqet të prishë planet tuaja, prandaj mbani një sy vigjilent ndaj asaj që po ndodh rreth jush. Mos u përfshini shumë në sport, në mënyrë që kjo të ndikojë në edukimin tuaj.

Peshqit: Natyra juaj e dhembshur do të sjellë shumë momente të lumtura. Vizita e shtëpive të të afërmve dhe miqve tuaj mund të shtojë stresin tuaj financiar. Miqtë dhe partnerët e ngushtë bëhen ofendues dhe e bëjnë jetën të vështirë për ju. Përpiquni më shumë dhe patjetër do të jeni më me fat pasi është dita juaj. Mos u ofendoni nëse partnerët tuaj nuk i mbajnë premtimet e tyre. Ju duhet të uleni dhe të bisedoni për të zgjidhur çështjet. Të mos i kushtosh kohë detyrave të rëndësishme dhe të kalosh kohën mbi gjëra të kota mund të jetë fatale për ju. Ju dhe bashkëshorti juaj do të keni një bisedë vërtet të thellë romantike.