Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër Hëna do të jetë në aspekt të mirë, shumë shpejt Venusi dhe Jupiteri do të jenë sërish aktivë dhe do të japin më shumë energji dhe burime. Është gati të nisë një periudhë tepër premtuese që do të ofrojë mundësi të arta. Një rinovim në punë do të jetë i mundur, por edhe një takim i veçantë dashurie.

Demi: Yjet ju ftojnë ngrohtësisht të transformoni veten, të rinovoni gjërat që lidhen me ju. Gërmimi i së kaluarës nuk do të ndihmojë më. Vetëm duke i dhënë fund asaj që ka kaluar, do të jetë e mundur të fillohet një fazë e re, më e lumtur dhe më shpërblyese. Llogaritë janë për t’u rishikuar: kërkoni ndihmë nga një ekspert.

Binjakët: Dëshira për të bërë dhe për të dashur rritet ndjeshëm, sajë kalimeve të reja të planetëve. Edhe ata që sapo janë kthyer nga një periudhë shumë e dhimbshme duhet të përpiqen të gjejnë dëshirën për t’u rikthyer në lojë. Këtu është një qiell që ofron shumë gjëra të reja: jini gati për t’i mirëpritur ato.

Gaforrja: Marsi ende në shesh mund të shkaktojë pak irritim të brendshëm: por nuk do të keni frikë të ndjeheni të sëmurë siç ndodhi në muajin prill. Do të mbroheni nga yje të vlefshëm që do t’ju ndihmojnë të kapërceni mbetjet e fundit të polemikave dhe vështirësive të hasura në të kaluarën.

Luani: Javët e fundit ju kanë shërbyer për të rigjeneruar dhe rimbushur bateritë, pas një periudhe plot me “jo”. Do t’ju duhet të punoni më shumë për të rifituar më shumë qetësi dhe stabilitet. Tani e tutje yjet do të kthehen pozitivë. Qershori do të jetë një muaj që do t’ju ofrojë mundësi të shkëlqyera për t’u rikthyer në rrugën e duhur.

Virgjëresha: Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të fillojnë ditë të veçanta të cilat do të zgjasin deri në fillim të qershorit. Ndoshta së shpejti do t’ju duhet të mbroni veten nga një akuzë e papritur, nga sulmi i dikujt që është përpjekur t’ju pengojë edhe në të kaluarën. Jini të përgatitur për t’u marrë me disa kokëçarje të vogla.

Peshorja: Jini shumë të kujdesshëm që të mos bini përsëri në grackat e vjetra: nuk mund të ndreqni domosdoshmërisht një lot, nëse lidhja nuk është më e vlefshme, nuk funksionon më. Është koha për ndryshime të thella: mos shikoni prapa! Nga e shtuna Jupiteri do të jetë sërish aktiv dhe do të sjellë lajme interesante.

Akrepi: Këto janë ditët e fundit në të cilat Jupiteri do të jetë përballë: atyre që u është dashur të ndalojnë një marrëveshje, të shtyjnë një kontratë, do të mund të zhbllokojnë gjithçka. Në ditët në vijim do të nisë një fazë e re me fuqi të madhe dhe shumë angazhime, me mundësi të reja për të mos u humbur.

Shigjetari: Midis fundit të majit dhe ditëve të para të qershorit yjet do t’ju inkurajojnë të ndaloni dhe të rishikoni disa nga zgjedhjet tuaja. Nëse një projekt për të cilin keni punuar kohët e fundit nuk po fillon siç do të dëshironit, mund të ndiheni të zhgënjyer dhe të irrituar. Mos u zemëroni nëse ndiheni të pavlerësuar në punë. Në dashuri do të duhet shumë kujdes.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër do të keni yje të rëndësishëm që do t’ju japin një avantazh. Ndërsa i afroheni fundit të muajit, do të shihni përmirësime edhe më konkrete në jetën tuaj. Fitoret personale, kënaqësitë dhe një miratimi surprizë do të vijnë nga mesi i qershorit.

Ujori: Ditët e fundit të majit do t’ju japin një kthesë të madhe: tani e tutje do të ketë mundësi të reja që do t’ju duhet t’i shfrytëzoni në fluturim. Dhe në dashuri do të jetë e mundur të rizgjoni një ndjenjë të vërtetë, edhe për ata që sapo kanë pësuar një zhgënjim të hidhur dhe të dhimbshëm.

Peshqit: Jeni duke përjetuar një situatë të paqartë: nga njëra anë ndjeni lodhjen dhe irritimin e këtyre ditëve, nga ana tjetër pretendoni të prisni më shumë shpërblime dhe njerëz miqësorë për t’ju mbështetur. Hëna në aspektin e kundërt mund të dyfishojë një tension të caktuar të brendshëm. Kujdes nga polemika të kota!