Dashi: Këtë të enjte 25 do të ndiheni të kënaqur me përparimin që po bëni, por edhe të lodhur, apo të zhgënjyer për diçka. Durimi dhe maturia e dyfishtë do të duhet të aktivizohen nëse ditët e fundit ka pasur mosmarrëveshje apo probleme personale. Shumë nga të lindurit e shenjës tuaj po gudulisen nga ideja për të revolucionarizuar ekzistencën e tyre.

Demi: Rikuperimi, ende shumë i ngadalshëm, mund të përshpejtohet duke filluar tani që Venusi juaj hyn në shenjë. Të gjitha problemet dhe konfliktet e hasura deri tani po ju ndihmojnë të ndryshoni thellësisht, të fitoni një ndërgjegjësim të ri. Në fund të majit do të duhet të vendosni nëse do të vazhdoni ose jo projektet apo bashkëpunimet.

Binjakët: Yjet do t’ju inkurajojnë të rizbuloni lehtësinë tuaj të zakonshme, të përballeni me sfida të reja me entuziazëm dhe me më shumë shkujdesje, siç ju dini të bëni. Këto janë ditë të rëndësishme për të verifikuar qëndrueshmërinë e marrëdhënieve romantike. Maji shihet të jetë një muaj shumë premtues për ndjenjat…

Gaforrja: Kjo Hënë e bukur do të jetë një prelud i asaj që mund të prisni në javët e ardhshme, kur Venusi dhe Mërkuri gradualisht të largohen nga kahu i kundërt. Prandaj, të gjitha shqetësimet dhe përplasjet e përjetuara deri tani do të mund të zgjidhen. Mos u pendoni nëse keni marrë vendime të caktuara në sferën e punës.

Luani: Këtë të enjte 25 do të jetë ende Hëna në kuadraturë e cila mund të ngrejë disa dyshime. Kapaciteti juaj për veprim mbetet i madh dhe duke filluar nga qershori do të keni shumë më tepër forcë dhe mundësi të reja për të kapur në ardhje e sipër. Kushdo që po organizon diçka të rëndësishme, ndoshta një sfidë të re për t’u përballur në muajt e ardhshëm, mund të ndihet tepër i tensionuar dhe nervoz. Kalimi i humorit të keq është çështje orësh.

Virgjëresha: Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të jetë një ditë tjetër intensive, me emocione të mëdha që përshtatet në një periudhë mjaft sfiduese. Ky vit po ju bën të përballeni me shumë ndryshime të rëndësishme, projekte të reja: përpiquni të organizoheni sa më mirë për muajt e ardhshëm. Dhe viti 2025 do të jetë një vit edhe më sfidues…

Peshorja: Duket sikur jeni duke u ngjitur ngadalë në shpat. Mundohuni të rifitoni optimizmin, edhe nëse muaji prill nuk ishte aq i lehtë për ju. Mos u dorëzoni, edhe nëse jeni shumë të lodhur këto ditë dhe lodhja duket në fytyrën tuaj: do të keni mundësinë të ktheheni në mënyrën që keni qenë! Nga ana tjetër duhet të kontrolloni llogaritë tuaja, të përpiqeni të kurseni pak më shumë.

Akrepi: Nesër mund të keni intuitë të mirë në sajë të kësaj Hënë të bukur. Në ditët në vijim do të ketë një sprovë për t’u përballur, ndoshta një fjalim, një prezantim që do të bëhet në publik ose një zgjedhje e rëndësishme karriere. Ende disa tensione deri më 15 maj, më pas gjërat do të përmirësohen shumë.

Shigjetari: Edhe nëse Marsi në shesh ju ka shkaktuar shumë tension dhe dhimbje koke, duhet të përpiqeni të mos dorëzoheni. Sidomos në dashuri do të bënit mirë të përfitoni nga kalimi pozitiv i Venusit, sepse në fund të muajit planeti do të armiqësohet. Kujdes me shpenzimet e panevojshme, sepse mund të shkaktojnë debate në shtëpi.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër duhet të filloni të praktikoni atë artin që vlen shumë për t’i lënë gjërat të rrëshqasin mbi ju. Që nga viti i kaluar, Jupiteri ka qenë në favor: një kusht që në mënyrë të pashmangshme çon në më shumë shikueshmëri dhe sukses. Është normale që tërhiqni pas vetes edhe njerëz ziliqarë që duan t’ju provokojnë ose t’ju vënë shkopinj nën rrota.

Ujori: Ata që kanë nisur së fundmi një histori dashurie do të bënin mirë të tregoheshin të kujdesshëm. Maji duket të jetë një muaj shumë i çuditshëm nga pikëpamja sentimentale: është më mirë të mos bëni premtime shumë sipërfaqësisht. Çiftet që janë në lidhje prej kohësh do të kenë një shqetësim, duhet të lodhni pak kokën për ta kapërcyer.

Peshqit: Nesër do të keni ende një Hënë të mrekullueshme e cila mund të rezervojë përvoja të reja, stimuluese për ju. Po fitoni më shumë grintë dhe vendosmëri, e njëkohësisht po rikuperoheni shumë mirë. Nëse jeni duke ndjekur një projekt të rëndësishëm, mos e ngadalësoni, por përpiquni ta përfundoni atë përpara qershorit.