Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër do të keni kapërcyer të gjitha telashet dhe tensionet e ditëve të mëparshme, të shkaktuara nga një Hënë e pafavorshme. Tani ka një nxitim të madh për t’u rikthyer në formë të mirë: do të jeni në gjendje ta bëni këtë! Duhet të bëni plane edhe për verën, sepse do të keni shanse të mira për t’i realizuar me sukses.

Demi: Nesër do të fillojë një periudhë në të cilën do të jeni në gjendje të rinovoni veten, të ktheheni në lojë dhe të përpiqeni të rindërtoni një jetë më të lumtur dhe më të plotë. Mërkuri në shenjë do të detyrojë shumë Dema të rishikojnë llogaritë e tyre, të shkurtojnë shpenzimet, të flasin me ekspertë ose të gjejnë marrëveshje të reja me partnerët.

Binjakët: Me një qiell si ky, ata që kanë pasur probleme personale do të mund t’i kapërcejnë më lehtë. Tani e tutje, përgjigjet, ofertat, projektet e reja do të vijnë për ata që kërkojnë mundësi të reja. Edhe dashuria mund të bëhet e kënaqshme për ata që duan të përfshihen.

Gaforrja: Pak nga pak do të arrini të hiqni qafe të gjithë negativitetin e kaluar. Momentet e këqija do të jenë ende aty, në fund të fundit nuk është e lehtë të merrni përsipër shumë përgjegjësi, por ju po shkoni drejt një qershori shumë premtues. Projektet e reja do të mund të nisin shumë shpejt.

Luani: Pas një fillimi veçanërisht të vështirë të majit, tani e tutje do të keni mundësinë të rikuperoni, ndonëse ngadalë, dhe të rifitoni formën e mirë psikofizike. Qershori do të jetë një muaj që do të lejojë të gjithë të lindurit e shenjës të kthehen në rrugën e duhur. 24 orët e ardhshme mund të jenë pak të ndrydhura për shkak të Hënës në disonancë: do të jetë thjesht një moment kalimtar!

Virgjëresha: Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të duhet të filloni të mendoni se tani e tutje do të jetë më mirë të qëndroni larg konflikteve dhe provokatorëve. E enjtja dhe e premtja, veçanërisht, do të jenë 48 orë me rrezik shumë të lartë stresi.

Peshorja: E nesërmja premton të jetë një ditë më e mirë se ajo që po mbyllet. Përfitoni nga kjo për t’u rikthyer në formë, për të rinovuar disa aspekte të jetës suaj. Tani mund ta bësh! Me gjithë këto yje në favorin tuaj, do të ishte koha që të planifikoni të ardhmen në një mënyrë krijuese dhe të distancoheni nga një e kaluar nga e cila ndjeheni mjaft të pakënaqur.

Akrepi: Nesër dhe pasnesër, Hëna në aspektin e kundërt mund të shkaktojë momente të reja tensioni: jini të kujdesshëm. Jeni duke shkuar drejt një qershori të rëndësishëm, i cili do t’ju ndihmojë të rikuperoheni mirë. Fatkeqësisht, Mërkuri në opozitë po shkakton ende disa shqetësime ekonomike. Fokusohuni në projekte të reja për verën.

Shigjetari: Kujdes i dyfishtë me Luanin dhe Binjakët. Në këto ditë do të ketë nga ata që do të ndihen të keqkuptuar, nga ata që do të ndihen edhe të tradhtuar në punë. Ju kishit pritshmëri që u rrëzuan dhe tani përpiqeni të veproni sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe me mendje të kthjellët dhe të mos dorëzoheni para ndjenjave të hakmarrjes.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox, e nesërmja premton të jetë një ditë e mirë, prelud i një qershori që do t’ju japë fitore, kënaqësi, zgjidhje për shumë probleme. Edhe në dashuri do të keni mundësi të kapërceni keqkuptimet, mosmarrëveshjet e vogla, sqarimet delikate. Dikush mund t’ju kërkojë falje papritur.

Ujori: E vetmja pengesë astrologjike në këtë moment përfaqësohet nga Mërkuri në katror i cili kërkon më shumë kujdes. Kujdes nga shpenzimet e panevojshme! Jeta e dashurisë ka nevojë për më shumë entuziazëm dhe përfshirje. Dashuri dërrmuese me shikim të parë, janë më të mundshme për ata që duan të bëjnë hapin e parë.

Peshqit: Do t’ju duhet të përballeni me kundërshtime të ndryshme planetare. Kjo nuk do të thotë probleme të pakapërcyeshme, por një farë hidhërimi dhe pak pakënaqësi, po. Do të dëshironit garanci në punë, të cilat, megjithatë, po mundoheni t’i arrini. Zgjedhjet duhet t’i bëni në funksion të gjysmës së dytë të qershorit, periudhë kjo që premton të jetë më premtuese.