DASHI

Ka një dëshirë të madhe për argëtim, për të relaksuar mendjen dhe për të menduar vetëm për t’u ndjerë mirë, duke lënë mënjanë tensionet që vijnë nga puna apo problemet fizike. Ju keni disa letra për të luajtur dhe beqarët mund të përjetojnë takime të veçanta.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 30 prill 2024), Afërdita po hyn në këtë shenjë dhe sjell hakmarrje, mundësinë e konsolidimit të marrëdhënieve që funksionojnë dhe pasion. Gjithashtu do të jetë e mundur të hiqni qafe gjërat dhe njerëzit që nuk ju pëlqejnë më. Për sa i përket punës, i kishit dhënë vetes disa muaj kohë për të vazhduar një rrugë ose për të braktisur gjithçka në favor të një ajri më të mirë, por ajo kohë ka skaduar dhe jeni gati të merrni vendimin tuaj…

BINJAKËT

Një kohë e mirë për të rikuperuar një histori që dukej e mbyllur, me Dashin dhe Luanin ka shumë për të sqaruar, por yjet do t’ju ndihmojnë t’i rregulloni gjërat. Me Akrepin madje pritet një rikthim. Në dashuri ju presin surpriza dhe kënaqësi, duke qenë se takimet do të jenë të favorizuara në dy muajt e ardhshëm.

GAFORRJA

Hëna në opozitë ju bën pak të tensionuar por ju po vazhdoni “misionin” tuaj për të pastruar jetën nga situatat që nuk ju pëlqyen ose ju bënë të ndiheni keq. Kohët e fundit keni qenë në qendër të polemikave, veçanërisht në punë, por maji do të sjellë pak më shumë qetësi.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 30 prill 2024), yjet e majit do të sjellin një rishikim dashurie, ndarje të mundshme për shkak të punës, problemeve personale dhe familjare që po thithin energji. Do të duhet durim dhe qetësi për të kapërcyer atë që mbetet një fazë kalimtare.

VIRGJËRESHA

Plane të mëdha për çifte të forta dhe të qëndrueshme, beqarët nga ana tjetër do të bënin mirë të shikoni përreth duke braktisur një qëndrim tepër kritik dhe ndoshta edhe mendjemadh. Ju gjithmonë dëshironi e të mbani gjithçka nën kontroll.

PESHORJA

Nëse keni nevojë të mbyllni një marrëveshje, të kryeni një projekt, të shprehni ndjenjat ose të sqaroni një çështje me dikë, bëjeni më së voni deri të enjten. Në dashuri ka një person që ju përgjigjet tërheqjes, por çfarë planesh keni?


AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 30 prill 2024), në këtë moment do të ishte më mirë të fusni rremat në varkë dhe të shijoni një relaksim të merituar. Muaji maj për ju do të jetë më shumë rreth vëzhgimit. Se sa për veprim. Lodhja po ndihet dhe kjo mund të përfaqësojë një pengesë të rëndësishme.

SHIGJETARI

Muaji maj do të favorizojë ata që duan të rrisin fitimet e tyre, qoftë kjo punë shtesë me kohë të pjesshme apo lloje të tjera të ardhurash. Është gjithashtu koha të matni besimin dhe të mos ia jepni të gjithëve pa dallim, veçanërisht nëse keni të bëni me njerëz që përfitojnë nga natyra juaj e mirë duke ju caktuar detyra dhe përgjegjësi shtesë.

BRICJAPI

Muaji maj do të jetë i rëndësishëm në fushën ekonomike, por jo vetëm: ata që kanë aftësi dhe ndoshta kanë fituar përvojë dhe praktikë diku, mund të thirren për një projekt të madh. Beqarët kanë shanse të shkëlqyera për të pasur takime të këndshme si dhe mund të argëtohen, ashtu si çiftet që funksionojnë mirë mund të realizojnë projekte!

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 30 prill 2024), shumë kohët e fundit u është dashur të ndryshojnë drejtim për arsye personale ose familjare. Muaji maj përfshin një rishikim total të projekteve dhe nismave dhe e gjithë kjo mund të shkaktojë një rebelim të brendshëm. Dëgjo zemrën por edhe “vlerëso” personin pranë për të kuptuar nëse është i duhuri…

PESHQIT

Hëna është aktive në këtë shenjë dhe në aspekt të shkëlqyer me Venusin, e cila sjell shumë përfitime! Në dashuri do të ketë një dëshirë të madhe për të sqaruar dhe forcuar një ndjenjë të lindur së fundmi. Përgjigjet do të vijnë të dielën.