Ja parashikimet e horoskopit për ditën e enjte 5 tetor 2023 shenjë pas shenje nga astrologu Paolo Fox.

Dashi:

Mund të ketë disa vështirësi në punë që do t’ju duhet të përpiqeni t’i zgjidhni tani dhe deri gjatë javës së ardhshme. Për ata që punojnë në kontakt me publikun dhe klientët, mund të ketë probleme. Ruajtja e qetësisë nuk do të jetë e lehtë, veçanërisht me njerëz më kërkues.

Demi:

Ju po rikuperoheni në dashuri, në sajë edhe të një kalimi më të butë të Venusit. Nëse kohët e fundit e keni lënë veten shumë të lënë pas dore dhe të kapur pas angazhimeve në punë, ndoshta ka ardhur koha që t’i jepni vetes një pushim dhe të mendoni më shumë për nevojat e çiftit dhe/ose familjes.

Binjakët:

Kjo nuk është një periudhë e thjeshtë, qoftë edhe nga pikëpamja sentimentale. Në çdo rast, së shpejti do të ketë një rikuperim të mirë, ndaj duroni dhe mos lejoni që të mbingarkoheni nga përfundime shumë drastike dhe negative.

Gaforrja:

Nuk do të jetë e lehtë këtë të enjte që të ndjeheni mirë dhe të tregoni veten në punë. Ka një problem komunikimi dhe dëshira për të pasur përgjigjen në majë të gjuhës. Të tjerët mund ta nënvlerësojnë një sugjerim tuajin, ose mund të ketë keqkuptime që do t’ju bëjnë të mos ndiheni rehat.

Luani:

Në dashuri do të mund të përjetoni emocione të bukura dhe intensive. Bëhuni gati për një të enjte me fat, plot emocione të bukura, sepse ka një zgjim pasioni që do t’ju bëjë edhe më joshës dhe magjepsës.

Virgjëresha:

Përfitoni nga kjo gjendje astrologjike e cila demonstron forcë dhe vendosmëri, e ndikuar edhe nga aspekti i shkëlqyer i Venusit, i cili mund t’ju ndihmojë të sqaroni çdo polemikë që ka lindur kohët e fundit. Ju mund ta zgjidhni një problem duke folur qartë dhe duke realizuar një takim sqarues dhe të drejtpërdrejtë me personin e përfshirë.

Peshorja

Afërdita rindez pasionin, papritur gjithçka tjetër duket se shkon në plan të dytë. Përfitoni nga kjo fundjavë që po afron, për të organizuar diçka të veçantë dhe romantike së bashku me të dashurin/ën tuaj.

Akrepi:

Do të përjetoni një rikuperim të mirë sentimental, në sajë të kalimit të Venusit në shenjën tuaj. Javët e fundit gjithashtu ju kanë ndihmuar të jetoni më aktivisht marrëdhënien tuaj me të tjerët.

Shigjetari:

Kohët e fundit e keni pasur të vështirë të jeni mirë me partnerin/en. Ndoshta ka shumë keqkuptime për t’u zgjidhur, dhe gjetja e bazës së përbashkët është vërtet e ndërlikuar. Fatmirësisht, në javët e ardhshme do të mund të mbështeteni në një gjendje astrologjike më të mirë dhe më të favorshme.

Bricjapi:

Këtë ditë mund të mbështeteni në mbështetjen e Venusit, e cila e ndihmon marrëdhënien tuaj të forcohet. Favorizohen veçanërisht çiftet që janë krijuar së fundmi dhe që e kanë më të vështirë të gjejnë një pikë takimi.

Ujori:

Mund të ndiheni veçanërisht nervozë, sidomos nëse keni kohë që po përballeni me situata të rënda dhe të vështira për t’u menaxhuar. Për fat të mirë, Marsi sjell energji të re, por do të na duhet gjithashtu të gjejmë një mënyrë për të pasur një qëndrim konstruktiv.

Peshqit:

Jeni në kërkim të qetësisë, kohët e fundit shumë ngjarje dhe pengesa të papritura kanë vënë në provë optimizmin tuaj. Dashuria në këtë periudhë të fundit ka qenë gjithashtu mjaft e vështirë për t’u menaxhuar.