Dashi

Ndonjëherë rrezikoheni përmes komunikimit tuaj aspak të mirë dhe të pakëndshëm, por ju e dini që partneri/ja juaj ju toleron gjithmonë. Bëni mirë që edhe ju t’ja ktheni me të njëjtën monedhë. Beqarët do të rifitojnë entuziazmin e humbur. Në punë vazhdoni pa marrë hapa të rrezikshëm dhe reflektoni mbi zgjedhjet që do të merrni për të mos u penduar më vonë.

Demi

Harmonia me partnerin/en sot do të jetë konstruktiv dhe do t’ju bëjë të përballoni me qetësi çdo problem. Yjet ftojnë beqarët të jenë të qartë dhe të mprehtë, për të kuptuar atë që duan apo kërkojnë. Në punë mos u dorëzoni para pengesës së parë, por prisni. Rishikoni mundësitë e shkëlqyera për të arritur qëllimet tuaja.

Binjakët

Sot problemet familjare do të përfundojnë me diskutime dhe grindje me të dashurin/ën. Kërkoni një zgjidhje për të mos prishur marrëdhënien në çift. Ditë e qetë për beqarët, ju do të doni të krijoni vetëm lidhje të reja miqësie. Nëse dëshironi të ndryshoni vendet e punës, kërkoni një person të kualifikuar për t’u këshilluar përpara se të shkoni drejt një situate të pasigurt.

Gaforrja

Ju ndiheni pak të dëshiruar dhe keni nevojë për vëmendjen e partnerit/es. Nëse nuk vjen, ju mund ta merrni vetë iniciativën drejt tij/saj, sepse e dini mirë se nuk do t’ju thotë jo. Beqarët do të jetojnë një ditë shumë të ngarkuar ku takimet dhe njohjet e reja do të jenë të shumta. Në punë mos e braktisni një betejë që keni nisur, nëse nuk e keni humbur ende!

Luani

Disa kujtime të së kaluarës mund të shqetësojnë shpirtin tuaj. Kujdes nga komentet që bëni para partnerit/es, mund ta tradhtoni veten dhe të keni probleme! Një pikë kthese në jetë po vjen për beqarët, shumë do të gjejnë forcën për të kërkuar dashurinë pas një periudhe vuajtje. Në punë, kohë e mirë për të filluar një projekt të ri. Jeni gati për ndryshime dhe madje edhe për transferime.

Virgjëresha

Së fundi tensionet me partnerin/en janë larguar dhe ju jeni të lumtur për të marrë frymë lirisht nga një atmosferë qetësuese. Beqarët do të kenë takime me disa njerëz për të cilët do mendojnë të krijojnë edhe lidhje. Në punë sot do të jeni më pak kritik dhe polemik se zakonisht. Yjet njoftojnë një periudhë të qëndrueshme edhe nga pikëpamja ekonomike.

Peshorja

Sot më shumë se kurrë mund të provoni sa i rëndësishëm është për ju partneri/ja. Është koha për të bërë plane për të ardhmen! Beqarët, nga ana tjetër, do të jenë në kërkim të njohjeve të reja dhe nuk do të humbasin asnjë mundësi. Në punë vendosmëria juaj nuk ju frikëson nga asnjë pengesë. Ju do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhje të zgjuara për problemet.

Akrepi

Do të kaloni një ditë të qetë sot, marrëdhënia juaj është e fortë dhe ka të gjitha kushtet për të hedhur çdolloj hapi të mëtejshëm. Ata që janë vetëm do të kenë tërheqje për disa persona që do takojnë, por tani nuk duket asnjë lidhje e qëndrueshme në horizont! Yjet do  ndriçojnë rrugën tuaj në punë dhe ju ftojnë për të shqyrtuar qëllimet për të përmirësuar të ardhurat.

Shigjetari

Do të ketë grindje mes çifteve, por do të shërbejë për të gjallëruar ditën! Jeta juaj private rrjedh me lumturi dhe qetësi dhe ëndrrat tuaja më në fund do të realizohen. Beqarët që duan të bien në dashuri mund të shpresojnë për të takuar personin e duhur. Sfera profesionale është e mrekullueshme! Mendja juaj është e gatshme të kapë mundësitë e pafundme që do të hapen para jush.

Bricjapi

Një ditë shumë intensive për jetën sentimentale në përgjithësi, ju do të doni të ikni dhe hapësira që keni në dispozicion është e ngushtë. Nëse keni një partner/e, duhet t’i hidhni hapat të sigurt. Yjet parashikojnë marrëdhënie të reja për beqarët që duan të martohen. Sot do të jeni gati të habitni me idetë tuaja krijuese dhe origjinale në punë. Gjithashtu do të jeni në gjendje të rregulloni shumë çështje të ndërlikuara.

Ujori

Disa keqkuptime mes jush dhe të dashurit/ës tuaj parashikohen gjatë kësaj të premte. Bëni mirë të argumentoni gjithçka, por duke përdorur komunikimin e duhur dhe gjithçka do të kalojë në paqe. Zemrat e vetmuara do të njohin dikë që do i tërheqë pa masë, ndoshta një histori dashurie mund të lindë. Do të keni mundësi të reja për të zgjeruar horizontet tuaja. Ata që punojnë do të ndiejnë peshën e lodhjes, por do të shpërblehen.

Peshqit

Çiftet sot do të merren me shumë angazhime dhe kjo do ju rrezikojë marrëdhënien. Megjithatë gjithçka do jetë kalimtare dhe qetësia do të kthehet shumë shpejt. Beqarët do të realizojnë takime premtuese dhe do të bëjnë miq të rinj, mbrëmja premton surpriza. Një ditë shumë pozitive ju pret nga pikëpamja ekonomike.