DASHI

Së shpejti do të ketë një hënë të bukur intensive, e cila mbi të gjitha do të favorizojë dashuritë e reja dhe pasione të forta. Afërdita në trinë do t’ju bindë që të mos vendoseni dhe të bëni diçka shtesë për t’u rrethuar nga njerëz të mrekullueshëm dhe energjikë.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 3 korrik 2024), është e rëndësishme të mos mos respektoni askënd. Nëse po përpiqeni të krijoni diçka për të ardhmen tuaj, përpiquni të mos dekurajoheni në vështirësinë e parë. Në dashuri duhet të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë dhe kë dëshironi në krah. Në sektorin e punës mund të filloni të mendoni edhe për një transferim.

BINJAKËT

Mund të keni pasur diskutime shumë serioze, por tani nuk duhet ta ekzagjeroni situatën dhe ndoshta të provoni rrugën e diplomacisë. Kohët e fundit dashuria është vënë në plan të dytë për t’iu përkushtuar vetëm punës, ku do të ketë shumë ndryshime për ta menaxhuar me kujdes.

GAFORRJA

Keni nevojë për siguri në këtë moment të jetës tuaj. Jeni një person që ju pëlqen të përjetoni ndjenjat në një mënyrë të caktuar, por ky mund të jetë një moment i vështirë. Hëna ju mbron, kështu që mund të përpiqeni të përparoni në marrëdhënie.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 3 korrik 2024), po përpiqeni të gjeni një qetësi, e cila do të jetë e dobishme për rifillimin e marrëdhënieve me njerëzit që doni. Këtë të mërkurë duhet të jeni të kujdesshëm në dashuri, sepse kjo nuk është dita e duhur për t’u marrë me problemet e zemrës.

VIRGJËRESHA 

Ka pak tension në ajër, veçanërisht në marrëdhëniet me partnerin. Ndoshta njëri nga të dy ndihet i braktisur dhe nuk e pranon këtë situatë. Ka situata të pazgjidhura që kanë të bëjnë me punën dhe që mbi të gjitha kërkojnë shumë qartësi dhe shumë sinqeritet, edhe për të mos acaruar marrëdhëniet me kolegët apo eprorët.

PESHORJA

Njëfarë intolerance në dashuri mund të shfaqet gjatë fundjavës, ndoshta sepse ndjeni mbi supet tuaja peshën e plotë të përgjegjësive. Do t’ju duhet pak liri dhe autonomi. Në punë dhe biznes duhet të përpiqeni të largoni të gjithë ata njerëz që ju kërkojnë vetëm nga oportunizmi.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 3 korrik 2024), në këtë fazë duhet të përfitoni nga mundësitë që ju vijnë. Mund të ndjeni efektet e ditëve që sapo kanë kaluar, por në dashuri duhet të përpiqeni të zgjidhni çështjet e pazgjidhura pa u zemëruar shumë. Në sektorin e punës ka disa ndryshime për t’u përballur, por asgjë e pamundur.

SHIGJETARI

Hëna mund të jetë më e djallëzuar se zakonisht gjatë fundjavës, ndoshta është më mirë që fillimisht të zgjidhni disa çështje, për të shmangur komplikimet.

BRICJAPI

Në sektorin e punës ka disa ndryshime për të përballuar, por asgjë e pamundur. Hëna mund të jetë më djallëzore se zakonisht gjatë fundjavës, mbase është më mirë të zgjidhni disa çështje fillimisht, për të shmangur komplikimet.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 3 korrik 2024), fillon një periudhë rikuperimi për të lindurit në shenjën e Peshores. Ju vini nga javë, në të cilat keni qenë shpesh nën presion. Dikush u përpoq t’ju vështirësonte në punë. Në dashuri duhet të hapni një dialog me partnerin, por pa qenë shumë kritikë dhe polemikë.

PESHQIT

Kënaqësitë po vijnë në ditët në vijim, qoftë edhe në aktivitete praktike. Fundjava do jetë pozitive, ndoshta mund t’i përkushtoheni sportit, apo një hobi. Mos u kapni nga pesimizmi, përndryshe rrezikoni të prishni edhe marrëdhëniet tuaja romantike. Mund të ketë probleme për t’u përballur gjatë këtyre orëve, por mos u shqetësoni shumë. Projektet e reja vijnë në punë, kështu që ju mund t’i jepni fryrje krijimtarisë suaj.