DASHI

Nëse ka një person që ju ka borxh disa shpjegime, kjo është dita e duhur për të folur. Çdo vendim duhet marrë me qetësi. Në fushën e punës duhet t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve, ka situata ekonomike për t’u rivlerësuar. Është një ditë e lodhshme për shëndetin tuaj.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër (e premte 5 korrik 2024), është një ditë pozitive, e gjitha kjo falë Hënës në aspektin e favorshëm dhe Mërkurit aktiv. Është koha për të diskutuar disa çështje pune apo parash. Në fushën e biznesit, më në fund mund të arrini një marrëveshje ose të nënshkruani një kontratë. Për hir të shëndetit tuaj, përpiquni të mos lodheni shumë.

BINJAKËT

Është dita e duhur për të zgjidhur disa probleme sentimentale. Në këtë moment ndiheni më të sigurt. Në fushën e punës jeni shumë të mirë në komunikim, falë këtij talenti mund të mbështeteni në ndihmën e dikujt që ju do. Disa shqetësime të kockave nuk mund të përjashtohen.

GAFORRJA

Historitë premtojnë shumë. Është një periudhë në të cilën po punoni shumë, por mos harroni se duhet t’i kushtoni vëmendjen e duhur edhe ndjenjave tuaja. Deri në fund të korrikut duhet të zgjidhni një problem, veçanërisht nëse ka të bëjë me sferën ekonomike. Nuk ju mungojnë shëndeti dhe energjia.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 5 korrik 2024), kjo ditë ju lejon të përjetoni emocionet tuaja në maksimum. Shumë prej jush kanë ndjenjën se nuk vlerësohen nga një person. Nëse ka çështje ekonomike për të sqaruar, duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Mundohuni të mos e teproni kur diskutoni me partnerët ose bashkëpunëtorët. Mos u lodh shumë.

VIRGJËRESHA

Është një ditë tjetër interesante për të folur. Në vendin e punës, duhet të gjeni ndërmjetësim për të zgjidhur një problem. Ofertat që mund të keni gjatë kësaj periudhe nuk do të ofrohen më në muajin shtator. Për shëndetin është një ditë pozitive.

PESHORJA

Mund të përjetoni një moment pasioni të madh dhe dashuri të reja do të favorizohen. Në punë përpiquni të mos bëni gabime, sepse ajo që bëni tani do të jetë shumë e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Në këtë periudhë jeni paksa shumë agresivë, përpiquni të lironi tensionin.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte, 5 korrik 2024), çiftet që nuk shkojnë mirë për një kohë të gjatë, po përjetojnë një moment kritik. Kushtojini vëmendje fjalëve tuaja, ndonjëherë rrezikoni të mos kuptoheni. Ironia juaj në fakt mund të mos kuptohet. Në fushën e punës, Jupiteri do të sjellë ndryshime, por mes ditës së sotme dhe nesër, mos e tundni shumë varkën.

SHIGJETARI

Nëse jeni beqar duhet të dilni me njerëz të rinj, keni shumë sharm dhe aftësi për të vepruar, prandaj mos kini frikë të guxoni. Hëna është në sekstil, ndaj shtohet mundësia për të pasur takime. Nëse punoni si punonjës, do të ketë disa përparime, por shikoni portofolin tuaj, gjithmonë shpenzoni shumë para.

BRICJAPI

Duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin, prandaj mendoni shumë për punën, gjithashtu mund të keni disa debate të vogla me një familjar. Sot ndiheni shumë optimistë dhe proaktivë. Në fushën e punës keni pasur shumë angazhime së fundmi dhe jeni lodhur shumë, tani është e drejtë t’i jepni pak pushim vetes për të rimbushur energjitë.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e premte 5 korrik 2024), jeni shumë nervozë që nga dita e djeshme për shkak të disa debateve që keni pasur në familje. Ndiheni shumë të shqetësuar dhe për këtë ju duhet të shkëputeni për pak, ndoshta mund të organizoni diçka argëtuese me miqtë tuaj. Në punë, ndoshta duhet të bëni një pushim, Hëna është në shenjën tuaj dhe kjo mund t’ju sjellë shumë agjitacion.

PESHQIT

Këto ditë keni nevojë për pak qetësi. Sot mund të debatoni me partnerin, kur jeni të zemëruar rrezikoni të reagoni impulsivisht, mbajini fjalët larg. Në vendin e punës, nëse keni braktisur një projekt në të kaluarën, tani mund të pendoheni dhe t’i ktheheni atij.