Dashi:

Sipas horoskopit të Paolo Fox java nuk pritet të fillojë me këmbën e mbarë. Të hënën, në fakt, Hëna në disonancë mund t’ju bëjë më të vrullshëm dhe më të nxituar se zakonisht. Bëni kujdes. Ndërkohë, e marta dhe e mërkura do të jenë dy ditë interesante për të përjetuar ndjenja dhe për të bërë takime të reja. Të dielën e keni një ditë me rrezik shumë të lartë përplasjesh.

Demi:

Java e ardhshme pritet të fillojë me një Hënë miqësore. Të hënën, në fakt, mund të mbështeteni në energjinë e Hënës në Gaforre dhe Jupiterit në shenjën tuaj. Javë e mirë për të punuar në projekte të reja, të rëndësishme për të ardhmen. Vini bast gjithçka për të premten dhe të shtunën, por kushtojini vëmendje të martës dhe të mërkurës, sepse mund të shfaqen tensione të reja.

Binjakët:

Të hënën do të keni një qiell interesant, i dobishëm për të bërë përparim në dashuri. Çiftet që kanë përjetuar një krizë të vogël do të jenë në gjendje të sqarohen, ndërsa historitë e reja do të mund të konsolidohen me kalimin e kohës. E marta dhe e mërkura do të jenë 48 orë stimuluese, si në punë ashtu edhe në dashuri. Vetëm mes të premtes dhe të shtunës do të rrezikoni të përjetoni rënie fizike, stres ose shumë nervozizëm.

Gaforrja:

Të hënën Hëna në shenjë do të jetë në gjendje të bëjë shumë pak kundër Diellit, Venusit dhe Merkurit në kah të kundërt. Do të vazhdoni të ndiheni të shqetësuar dhe të pasigurt, të paktën deri në datën 16 të muajit, më pas gjërat dalëngadalë do të fillojnë të përmirësohen. Disa përgjigje që keni pritur prej kohësh mund të vijnë të premten dhe të shtunën. Shtyni vendimet më të rëndësishme deri në gjysmën e dytë të prillit. E diela pritet të jetë nervoze.

Luani:

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, java juaj do të fillojë shumë mirë. Të hënën, në fakt, do të mund të mbështeteni në mbështetjen e Diellit, Venusit dhe Mërkurit: do të mund të bëni përparim si në dashuri ashtu edhe në punë. E marta dhe e mërkura janë ditët më interesante. sepse Hëna do të hyjë në shenjën tuaj. Është koha të mendoni për gjysmën e dytë të vitit, të bëni plane të reja.

Virgjëresha:

Java do të fillojë me një hënë të bukur në Gaforre të hënën. Pak nga pak po rifitoni forcën, qartësinë e brendshme dhe vendosmërinë, edhe pse më e mira do të vijë në fund të muajit. Sakaq e premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë të rëndësishme për vendime të mëdha në lidhje me të ardhmen dhe që vlejnë për jetën tuaj jeta në vijim: vlerësojini ato me kujdes.

Peshorja:

Të hënën Hëna do të jetë ende në kah të kundërt: është më mirë të bëni pak më shumë kujdes në marrëdhëniet me të tjerët. Një person nga e kaluara mund të shfaqet dhe të dëshirojë t’ju ankohet për diçka. Jini të kujdesshëm me të tjerët, përpiquni të përmbani nervozizmin tuaj. E marta dhe e mërkura janë ditë shumë interesante, por sidomos e diela, kur Hëna do të kalojë nëpër qiellin tuaj.

Akrepi:

Të hënën do të keni një Hënë të bukur e cila do të favorizojë ndjenjat, projektet e reja dhe kërkesat në punë. Të martën dhe të mërkurën hëna në shesh mund të shkaktojë disa pengesa të vogla, një shpenzim të papritur ose thjesht pak nervozizëm dhe lodhje. Lipset kujdes. 48 orët ndërmjet të premtes dhe të shtunës janë intriguese.

Shigjetari:

Sipas horoskopit të Paolo Fox java pritet që të nisë me disa tensione të vogla dhe probleme personale. Fatkeqësisht, Marsi disonant po shton lodhjen dhe tensionin nervor. E marta dhe e mërkura premtojnë të jenë ditët më stimuluese: përdorini ato për të çliruar kreativitetin dhe imagjinatën tuaj. Të premten dhe të shtunën, Hëna e shtrembër mund t’ju shkaktojë disa pengesa ose ulje-ngritje.

Bricjapi:

Hëna e kundërt të hënën mund të dyfishojë stresin dhe nervozizmin. Do t’ju duhet të armatoseni me qetësi dhe gjakftohtësi për të përballuar ditët. Shumë më mirë priten gjërat të premten dhe të shtunën kur do të gjeni një qartësi dhe vitalitet të këndshëm. Mundohuni të shikoni përreth me kujdes dhe të zbuloni se kujt mund t’i besoni vërtet dhe kush nuk është i sinqertë me ju.

Ujori:

Me përjashtim të së martës dhe të mërkurës, kur Hëna do të jetë në kundërshtim dhe morali është i ulët, pjesa tjetër e ditëve premton një javë shumë interesante. Ju duhet të përfitoni nga kjo, për të sjellë ndjenjat në plan të parë. Të dielën yjet do të favorizojnë njohje dhe miqësi të reja: mundësi të mira për zemrat e vetmuara.

Peshqit:

Hëna do të jetë ende në anën tuaj të hënën: lajme të mira! Çdo ditë fitoni gjithnjë e më shumë forcë dhe vendosmëri, jeni të vendosur në dëshirën për t’i dhënë fund një të shkuare që ju bëri të ndiheni keq. Të gjitha propozimet, marrëveshjet dhe projektet e reja për punë duhet të finalizohen para ardhjes së qershorit. E premtja dhe e shtuna pritet të jenë dy ditë “jo”: do t’ju duhet të bëni kujdes absolut.