Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të fillojë me këmbë “të shtrembër”. Të hënën, në fakt, Hëna do të jetë ende e kundërt: mund të përjetoni disa kontraste të vogla, disa shqetësime. Të hënën, megjithatë, Dielli do të kthehet si mik, i ndjekur nga afër nga Venusi të enjten dhe Jupiteri të shtunën e ardhshme. Me pak fjalë, shërimi juaj do të fillojë. Të enjten do të keni edhe një Hënë të Plotë të mrekullueshme te Shigjetari: dashuria do të jetë sërish protagoniste.

Demi: Dielli do t’ju braktisë të hënën për t’u ulur në Binjakët afër jush, në një territor neutral. Të martën dhe të mërkurën do t’ju duhet të përballeni me një Hënë të kundërt e cila mund të shkaktojë disa probleme të vogla dhe të sjellë mosmarrëveshje të reja. Bej kujdes. Të shtunën Jupiteri do ju përshëndesë duke u zhvendosur tek Binjakët, por nga ajo pikë në qiell planeti nuk do ju krijojë probleme të mëdha. E diela shihet të jetë premtuese në dashuri.

Binjakët: Dielli do të hyjë në shenjën tuaj të hënën dhe do të fillojë ditëlindjen tuaj. Venusi do të mbërrijë të enjten dhe Jupiteri të shtunën: premton të jetë një javë epokale. Sigurisht, mes të enjtes dhe të premtes do të ketë Hënën e kundërt për t’ju sjellë pak bezdi, pak irritim, por do të jetë vetëm një shqetësim i përkohshëm. Është koha të përveshni mëngët dhe të riktheheni në lojë, si në punë dhe në dashuri.

Gaforrja: Të hënën Hëna do të jetë ende në aspektin e kundërt: tregohuni të matur dhe mos u dorëzoni para emocioneve negative. Nga e marta morali do të jetë sërish i lartë. Ju po kaloni një fazë të rritjes së madhe që do të arrijë kulmin e saj në vitin 2025. Tani nuk keni më probleme të respektoni veten dhe të mbroni arsyetimet tuaja me të tjerët. E diela duket të jetë e vetmja ditë veçanërisht nervoze: është më mirë të shmangni kryerjen e gjërave stresuese. E marta dhe e mërkura do të jenë një 48 orësh shumë stimulues.

Luani: Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, java juaj do të fillojë në një mënyrë premtuese. Në fakt, të hënën Hëna do të jetë ende e favorshme: do t’ju ndihmojë të kapërceni një problem të vogël personal dhe të fshini disa ankth. Të enjten do të ketë një Hënë të Plotë të mrekullueshme që do t’ju mbushë me vitalitet dhe dëshirë për t’u përfshirë. Për më tepër, Afërdita do të jetë sërish aktive të enjten dhe Jupiteri do të jetë gjithashtu aktiv të shtunën. Pak nga pak do të filloni të ngjiteni përsëri derisa të merrni edhe shpengimin personal. Në qershor gjithçka do të jetë e mundur.

Virgjëresha: Gjysma e parë e javës do të jetë më e mirë se e dyta. Do të jeni në gjendje të fokusoheni në ide të reja, në projekte të rëndësishme. Dashuria mund të jetë sërish protagoniste, nëse e dëshironi. Të enjten, për fat të keq, do t’ju duhet të përballeni me një hënë disonante dhe Venus të kundërt: do t’ju duhet kujdes ekstrem. E marta, e mërkura dhe e diela janë ditët më të mira të javës. Midis fundit të majit dhe mesit të qershorit, një kundërshtar që mendonit se e kishit eliminuar nga jeta juaj mund të rishfaqet.

Peshorja: Të hënën Hëna do të jetë ende në shenjën tuaj, ndërsa Dielli do të bëhet i favorshëm: nuk do t’ju mungojë energjia, entuziazmi dhe dëshira për të bërë gjëra. Për më tepër, të enjten edhe Afërdita do të aktivizohet sërish dhe do t’i japë shtysë të re dashurisë. Nëse një histori nuk funksionon, do të gjeni guximin për t’i dhënë fund. Dita e vetme e ndrydhur mund të jetë e diela, kur Hëna do të jetë disonante.

Akrepi: Nga e hëna në mbrëmje deri të mërkurën do të prisni Hënën në shenjën tuaj: planeti i bardhë do t’ju ndihmojë të zgjidhni shqetësimet dhe tensionet e vogla që ju kanë shqetësuar deri tani. Të enjten do të jeni në gjendje të çliroheni nga Venusi i kundërt dhe gradualisht të riktheni harmoninë në jetën tuaj të marrëdhënies. Për më tepër, të shtunën Jupiteri nuk do të jetë më në opozitë: lajm i mirë! Më në fund profesioni juaj, fitimet dhe negociatat e reja do të fillojnë të shfaqen. E diela intriguese sajë një Hënë të bukur.

Shigjetari: Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të nisë mbarë, me një Hënë miqësore. Për më tepër, të enjten do të ketë një Hënë të Plotë të mrekullueshme në shenjën tuaj: shfrytëzojeni sa më shumë për të planifikuar me kujdes javët e ardhshme. Të shtunën Jupiteri do të bëhet i kundërt dhe do të filloni të keni disa probleme më praktike, ndoshta me çështje ligjore, me paratë. Fundi i majit do të kërkojë kujdes të dyfishtë nga ju, si në dashuri ashtu edhe në punë. Largoni çdo zhgënjim që keni përjetuar në vendin e punës.

Bricjapi: Hëna e kundërt të hënën mund të rrisë lodhjen dhe irritimin e brendshëm: jini të kujdesshëm. Do të jetë një javë e mbushur me detyra dhe përgjegjësi. Megjithatë, përpiquni të mos lini pas dore personat që doni shumë dhe fokusohuni vetëm te puna. E diela premton të jetë një ditë shumë stimuluese nga pikëpamja e marrëdhënieve, me Hënën në shenjën tuaj: mos e humbisni duke qëndruar brenda.

Ujori: Të hënën do të keni aktive Hënën dhe Diellin; Të enjten do të ketë një Hënë të plotë të mrekullueshme dhe Venusi përsëri si mik; Të shtunën edhe Jupiteri do të jetë i favorshëm. Këtë javë do të keni përparimin e madh që keni pritur. Pak nga pak projektet do të rifillojnë. Edhe dashuria do të ketë një shtysë të re. Favorizohen takime të reja.

Peshqit: Dielli do të bëhet armiqësor të hënën. Të enjten dhe të premten do të ketë një Hënë të kundërt, Venus disonant dhe të shtunën Jupiteri do të jetë gjithashtu në kuadraturë. Do të fillojë një periudhë e veçantë që do të nxisë më shumë introspeksion, nevojën për të ndaluar për të fituar më shumë qartësi brenda vetes. Nëse një person nga e kaluara juaj ju ka zhgënjyer, mund të ndiheni të lënduar: përpiquni të largoni çdo negativitet. E marta dhe e mërkura do të jenë dy ditë rikuperimi.