Dashi

Të lindurit në shenjën e Dashit do të përjetojnë një ndryshim të rëndësishëm në sferën profesionale. Pas disa muajsh me siklete dhe pakënaqësi të ndryshme, do të mund të kaloni një verë vendimtare edhe për takime romantike. Një pikë kthese edhe për sa i përket punës vjen në korrik. Pas muajsh ndalimesh dhe gjërave që ju bënë të mendoni shumë, tani do të jetë një verë vërtet vendimtare.

Demi

Këtë korrik prisni javë plot emocione. Ata që janë ndarë do të mund të bëjnë paqe. Mos gërmoni të kaluarën dhe ecni përpara. Qëndroni larg argumenteve të kota dhe përpiquni të provoni stabilitetin e ndjenjave tuaja. Do t’ju duhet të përballeni me situata komplekse. Ky do të jetë një muaj vendimesh për të marrë. Periudha e shkurtimeve të nevojshme në frontin e marrëdhënieve. Afërdita është shumë e dobishme në dashuri, edhe në muajin gusht. Të lindurit në këtë shenjë, megjithatë, do të duhet të eliminojnë atë që nuk është më e dobishme, pasi nuk është e mundur të vazhdohet me disa marrëdhënie.

Binjakët

Të lindurve në këtë shenjë do t’u kërkohet të zgjedhin me kujdes kompanitë e tyre, si në sferën e dashurisë ashtu edhe në atë të punës. Kjo verë po ju thërret dashuria ndaj duhet të hapni zemrën, dikush do të trokasë në derën tuaj. Zgjidhni! Bëni disa gjëra, por bëni mirë. Gjëja kryesore është të përqendroheni. Nga ana tjetër, edhe nëse shëroheni, diçka nuk do t’ju kënaqë. Diçka nuk do të shkojë sipas planit dhe mund të ndiheni keq. Mirë me Peshoren dhe Ujorin, ndërsa me Peshqit do të ketë pak kontrast.

Gaforrja

Vini bast gjithçka për sezonin e verës. S’ka më melankoli, rroftë argëtimi dhe mendjelehtësia. Të lindurit në shenjën e Gaforres duhet të përqendrojnë të gjitha energjitë e tyre në këtë periudhë. Ata nuk duhet ta lënë veten të zhyten në pesimizëm dhe keqardhje, por përkundrazi të përqendrohen në pozitivitet dhe mendjelehtësi. Këto javë do të jetë e lehtë të shijoni lidhjet emocionale me entuziazëm më të madh. Gjatë kësaj kohe duhet të shmangni konfrontimet e drejtpërdrejta. Gjeni një dashuri të re, veçanërisht nëse ajo e fundit ju ka shkaktuar vetëm probleme.

Luani

Për ju ky është muaji i ndikimeve pozitive. Me hyrjen e Mërkurit në shenjën tuaj, lidhjet në çift do të forcohen. Do të jeni më pak të shqetësuar dhe të gatshëm për të takuar njerëz të rinj. Ky do të jetë muaji i dashurisë së gjetur ose të rizbuluar. Nga data 11 korrik do të keni një Mërkur të favorshëm dhe një Venus aktive gjatë gjithë muajit. Gjatë gjithë sezonit do të keni mundësi të përfundoni fjalime të rëndësishme. Kthehuni në formë! Ka disa lajme të këndshme rrugës, për të lindurit e kësaj shenje.

Virgjëresha

Ndiqni zemrën tuaj! Prisni kohën e duhur për të bërë gjëra të ndryshme. Vera mund të jetë një kohë e mirë, sidomos muaji tjetër për çështjet e zemrës edhe sepse Afërdita do të jetë në shenjë. Mos harroni se për ju të lindur në këtë shenjë ka lajme të rëndësishme. Thjesht duhet të dëgjoni më shumë instinktin dhe zemrën dhe më pak arsyen. Thënë shkurt, duhet të jeni optimistë për të ardhmen. E kaluara mund të ketë qenë e ndërlikuar, por e ardhmja do të jetë paqësore. Vera do ju lejojë të kapërceni sfidat dhe të krijoni marrëdhënie të reja. Edhe një këshillë: menaxhoni paratë sa më mirë që të jetë e mundur sepse Jupiteri do të jetë në aspekt të kundërt. Do t’ju duhet të lëvizni ngadalë, veçanërisht nëse keni nevojë të blini diçka.

Peshorja

Me Venusin disonant, debatet do të jenë ende të pranishme në jetën tuaj të dashurisë. Ju këshilloj të përmbaheni dhe të kapërceni provokimet sidomos të fillim muajit. Vlerësoni me kujdes çdo takim apo kontakt. Për ju fjalët kyçe janë: dashuri, sidomos kur ajo vjen nga hiçi, krejt papritur, dhe është pikërisht kjo ajo që mund të mbërrijë në muajin korrik. Bëni përpjekje sepse marrëdhëniet do të jenë intriguese në sajë edhe të ndërhyrjes së Venusit që do t’ju shoqërojë në periudhën e ardhshme. E pra, dashuria mund të vijë atëherë kur nuk e prisni. Në aspektin profesional do të keni shumë për të bërë, por do të keni edhe mundësinë për të nxjerrë veten në pah.

Akrepi

Jini proaktivë. Do të takoni një person që do t’ju ndihmojë të zgjidhni një problem. Gjysma e dytë e qershorit ju pa më proaktivë dhe kjo është e rëndësishme. Ju paralajmëroj se ndikimi pozitiv do të vazhdojë gjatë gjithë muajit korrik. Ju do të keni ndjenjën se të gjithë janë të zemëruar me ju, prandaj do të jeni inatosur. Megjithatë që në ditët e para të korrikut, situata do të jetë shumë më mirë dhe do të keni një 7 ditësh të parë, të mirë për takime.

Shigjetari

Pas disa muajsh jo gjithmonë të lehtë, tani jeni në një rikuperim të madh. Mund të mbështeteni në një rikuperim të shkëlqyer këtë korrik. Vera do të jetë një sezon i rëndësishëm si për marrëdhëniet e punës ashtu edhe për ato romantike. Qëllimi: për të përfunduar disa projekte, duhet të jepni gjithçka. Pas ngecjes në qershor, mund të filloni diçka të re. Ndoshta do t’ju duhet të merreni me një projekt të rëndësishëm, por jo pa rrisk.

Bricjapi

Për të lindurit në shenjën e Bricjapit, kjo do të jetë një periudhë plot lajme dhe konfirmime. Do të përjetoni lajme të mira dhe gjithashtu konfirmime të rëndësishme. Nga ana tjetër ka në horizont dyshime emocionale. Ndoshta do të ketë ndonjë problem në shtëpi ose partneri/ja është ose po ju ndjehet i largët. Sido që të jetë, merrni pak kohë përpara se të vendosni se çfarë të bëni për të ardhmen. Korriku është një muaj për ta shfrytëzuar. Mos lini hapësirë ​​për njerëzit që nuk e meritojnë atë.

Ujori

Lajm i shkëlqyer për miqtë e Ujorit, korriku është nën një qiell të madh për ju! Paqartësitë e muajve të fundit janë zhdukur në mënyrë magjike dhe kjo është thelbësore për një rikuperim. Por kujdes, nëse lidhja juaj ka ndonjë problem, mos i hidhni më shumë benzinë ​​zjarrit. Do të jetë më mirë t’i lini gjërat të rrëshqasin nga vigjilenca juaj. Nëse po vazhdoni një lloj miqësie romantike, do të përfundoni të zemëruar. Afërdita në shenjë ofron një verë shpengimi dhe gjithashtu kënaqësie.

Peshqit

Nëse ju pëlqen dikush, kjo do të jetë koha më e mirë për të dalë me të. Priten ditë me pasion të lartë. Kurse në aspektin e punës duhet të shoqëroheni me njerëz të ndryshëm për hir të karrierës suaj profesionale. Do të jetë një muaj plot konsensus. Nga ana tjetër të lindurit në shenjën e Peshqve duhet të jenë pak të kujdesshëm dhe të mos tërhiqen shumë. Siç e keni parë, qiej spektakolarë kanë ardhur që nga gjysma e dytë e qershorit. Vetëm kini kujdes që të mos i nxitni shumë gjërat. Përgjigjet do të vijnë në dashuri, mos u shqetësoni.