DASHI: 

Lajme të shkëlqyera do të vijnë veçanërisht në shkurt dhe prill. Në vitin 2020, Dashi ishte një nga shenjat më të prekura: për fat të mirë, megjithatë, ai kurrë nuk dorëzohet. Pas dy viteve të vështira, më në fund ka ardhur koha të fillojë të mendojë për projekte të reja dhe të krijojë diçka inovative. Viti i ardhshëm do t’i japë hapësirë ​​një rinovimi të rëndësishëm.

DEMI: 

Pika e mundshme e kthesës në dashuri. Historitë e muajve të kaluar së shpejti mund të bëhen shumë të rëndësishme. Jo vetëm kaq. Me vitin e ri do të duhet t’i kushtoni vëmendje parave, shpenzimeve të padobishme, humbjeve. Do të duhet të shmangni lojërat e fatit dhe mund t’i jepni fund marrëdhënieve të padobishme ose të tepërta. Me pak fjalë, duhet kujdes i hekurt.

BINJAKËT: 

Marrëdhëniet që do të lindin në shkurt do të jenë shumë të rëndësishme dhe intriguese. Kjo është një nga shenjat që në momente me vështirësi të mëdha mund të gjejë rrugën e suksesit. 2021 ka të bëjë me progresin në të gjitha fushat e jetës, përfshirë edhe sferën sentimentale. Jupiteri do të jetë mbështetës dhe do të ndihmojë në rimëkëmbjen tuaj.

GAFORRJA: 

Në verë do të keni mbështetjen e pakushtëzuar të Jupiterit. Këshilla është të zgjeroni rrethin e njohurve. Ata duhet të kthehen në lojën e  të dashuruarve. Saturni nuk është më kundër jush! Shumë prej jush janë detyruar të fillojnë nga e para, dhe jo vetëm për shkak të krizës së vazhdueshme shoqërore. Për këtë shenjë, konfirmimi vjen në verë: me më shumë shpresë.

LUANI: 

Konfliktet do të favorizohen sidomos në maj. Dashuria do të kthehet në qendër të vëmendjes që nga Prilli. Korriku do të jetë një muaj interesant. Do të jeni përballë me situata të reja që nga gjysma e dytë e vitit të kaluar. Më mirë të mos hidhni hapa të rrezikshëm, 2021 është një vit i kursimeve; jo për konkurrencë dhe projekte faraonike. Duhet të zvogëloni gjithçka dhe të demonstroni vendosmëri.

VIRGJËRESHA: 

Vitin e ardhshëm takimet do të rezultojnë shumë interesante. Ka nga ata që do të jenë në gjendje të marrin më shumë, falë Plutonit dhe Venusit. Do të duhet të vazhdoni rrugën e nisur në muajt e fundit të vitit 2020, por në verë do të duhet të largoni disa dyshime për dashurinë.

PESHORJA: 

Venusi do të kthehet për të mbrojtur ndjenjat për 2021-in. Emocione të rëndësishme rreth muajit maj. Një periudhë delikate po përfundon në të cilën ishte e nevojshme për të ndryshuar detyrat, rolet, oraret. 2021 sjell stabilitet, konfirmim dhe vendosmëri.

AKREPI: 

Vit pozitiv falë favorit të Hënës, Jupiterit dhe Diellit. Këta yje do të zgjojnë emocionet e fjetura. Në shkurt, do të jetë e vështirë të mbani nervat. Në vitin 2021, të lindurit nën këtë shenjë do të zhvillojnë një rebelim të fortë që duhet të administrohet me shumë kujdes. Ndryshime të mundshme në punë.

SHIGJETARI: 

Në 2021 do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe interesantë. Kujdes nga qershori, një muaj kaotik. Një punë do të rikonfirmohet në korrik. Shumë projekte që janë bllokuar muajt e fundit do të rifillojnë dhe do të keni mundësi të reja edhe në nivelin sentimental. Kreativiteti është rikthyer!

BRICJAPI: 

Disa çifte do të ndahen në shtator. Në 2021 ata do të duhet të jenë më të mençur se sa pritej. Historitë do të jenë më të rëndësishme në gusht. Vitet e krizës shërbejnë gjithashtu për të zhvilluar një vetëdije të thellë për veten: do të ketë pohime dhe pëlqime, projekte të rëndësishme.

UJORI: 

Beqarët do dëshirojnë dashuri transgresive. Ditë konfliktuale sidomos në prill. Një shenjë revolucionare! Dëshira për të ndryshuar jetën e një personi është e fortë dhe po ashtu lind nevoja për të gjetur një mënyrë jetese të re: nga fati apo zgjedhja, nuk duhet të keni frikë të ndryshoni shumë pika referimi.

PESHQIT: 

Do të ketë disa fundjava interesante sidomos në qershor. Periudhë produktive falë ndikimit të Jupiterit. Do të nisë një periudhë dy vjeçare me forcë të madhe dhe jo pa kënaqësi. 2021 është viti i ndryshimeve. Edhe pas një ndarje të fundit.