Një lajm i trishtë ka ardhur për artin shqiptar. Ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare aktori Enea Zhegu, i njohur për të gjithë veçanërisht me rolin e Tomkës në filmin shqiptar ‘Tomka dhe shokët e tij’. Mësohet se aktori vuante nga një sëmundje e rëndë.

Lajmin e hidhur e kanë dhënë miqtë dhe familjarët e aktorit përmes postimeve në rrjetet sociale.

Aktori Enea Zhegu ka qenë pjesë e disa prej filmave më të bukur shqiptar, si “Tomka dhe shokët e tij”, “Lulëkuqet mbi mur”, “Njeriu me top”, “Një jetë më shumë”, etj.