Këngëtarja shumë e përfolur, Ronela Hajati është munduar gjithmonë të jetë e rezervuar për jetën e saj private. Mirëpo, pavarësisht kësaj, ajo nuk nguron që herë pas here të ndajë detaje.

Së fundmi, Ronela i ka dhënë mundësinë fansave të saj të bëjnë pyetjet që dëshirojnë në Instagram dhe padyshim ato kanë qenë të shumta.

Ndër të tjera, këngëtarja është pyetur se kur e ka dhënë puthjen e parë. Ajo e ka cilësuar me plot humor këtë eksperiencë si një traumë.