Jul Deda është shpallur finalisti i dytë i këtij edicioni të Big Brother VIP.

Ai ishte në garë me Meriton Mjekiqin dhe shkon në finale së bashku me Romeo Veshajn.

Faleminderit publikut, faleminderit të gjithëve, zemrat e mia faleminderit, ju dua shumë, faleminderit”-ishin fjalët e Julit pas shpalljes finalist.

Finalja e madhe është 25 maji, ndërsa Vëllai i Madh ende nuk ka zbuluar sesa banorë do të shkojnë në finalen.