Kategoria Superiore do të rikthehet të zhvillojë javën e 20-të pas ndeshjeve të Kupës së Shqipërisë, në dy ditë, të dielën e 13 shkurtit dhe të hënën e 14 shkurtit.

Të dielën do të luhen dy ndeshje, në orën 13:45 do të sfidohen Kukësi dhe Kastrioti, ndërsa në orën 16:45 do të zhvillohet dueli Vllaznia-Teuta.

Të hënën do të luhen tre takime, në orën 16:45 zhvillohet dueli Skënderbeu-Partizani dhe Dinamo-Laçi, ndërsa në orën 19:45 luhet Tirana-Egnatia.

AXHENDA E JAVËS SË 20-TË NË KATEGORINË SUPERIORE –

E dielë, 13 Shkurt 2022 –

KUKËSI – KASTRIOTI | 13:45 | Stadiumi i papërcaktuar |

VLLAZNIA – TEUTA | 16:45 | Stadiumi “Loro Boriçi” |

E hënë, 14 Shkurt 2022 –

DINAMO – LAÇI | 16:45 | Stadiumi “Elbasan Arena” |

SKËNDERBEU – PARTIZANI | 16:45 | Stadiumi “Skënderbeu” |

TIRANA – EGNATIA | 19:45 | Stadiumi “AIR Albania” |