Disa duan t’i kalojnë ditët e pushimit me miqtë, ndërsa disa të tjerë të reflektojnë, të shohin filma, të kenë të gjithë kohën e botës për veten. Për shenjat sociale, kjo dëshirë duket si makth, ama për këto 4 shenja është dita perfekte.
 
Gaforrja

Gaforrja është një shenjë që e zëvendëson direkt një natë të çmendur në club me një mbrëmje të qetë në divan. Kjo shenjë ka qejf të rrijë vetëm dhe ndonjëherë, as të mos kujdeset fare për të tjerët.
 
Virgjëresha

Ta themi troç? Virgjëresha s’ka nerva të merret me shumë njerëz dhe shumë shpesh i mbaron bateria sociale. Megjithëse ka një personalitet karizmatik dhe plot sharm, sërish, i duhet ca kohë vetëm që të karikohet, të organizojë gjërat përreth dhe të pastrojë shtëpinë me themel. Mos të të duket e tmerrshme, për Virgjëreshën është terapi.

Akrepi

Si një shenjë misterioze, Akrepin e gjen shpesh në dhomën e vet, me grilat e ulura, duke parë Netflix. Akrepit u duhet pak kohë vetëm që të sistemojë mendimet dhe të marrë hapësirën e duhur për të reflektuar dhe menduar për zgjedhjet që ka bërë në jetë.
 
Bricjapi

Bricjapi është shumë i pavarur, sidomos kur është duke punuar. Le të themi se kjo shenjë nuk është se funksionon shumë mirë në komunitet dhe do t’i mbyllë gjërat vetë, pa praninë dhe mendimet e dikujt tjetër. Shenja e Tokës s’e ka fare problem të zhduket për një kohë të gjatë, për të qëndruar vetëm dhe për t’u përqendruar te gjërat që për të kanë rëndësi.